GP Británie: Redding v 15ti první místo

Martin Juřička, 22. června 2008, 15:03 Google+

Po odjeté třídě do 125 ccm se z vítězství po několika desetiletích mohla radovat domácí scéna z vítězství teprve 15ti letého Scotta Reddinga, který tak přepsal letošní tabulky mistrovství světa! Ve 250 ccm naši Abrhám a Pešek dojeli na 12 a 13 místě!

371

Třída do 125 ccm se dočkala neobyčejnho příběhu v osobě domácího jezdce, který potěšil domácí scénu po několika letech. Mladíček Scott Redding, teprve 15ti letý, se po startu probojoval postupně na první místo a mohl tak oslavit své vůbec první místo v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Druhý dojel Mike di Meglio a třetí Marc Marquez.

Obrovsky dramatický byl závěr třídy do 250 ccm, kde se nakonec radoval Fin Mika Kallio na motocyklu KTM. Dle pravidla když se dva perou třetí se směje se odehrál závěr tohoto závodu. V nájezdu do posledního kola se vedoucí dvojice Bautista - Simoncelli lehce škobrtla stranami svých motocyklů a musela výrazně zpomalit. Toho využil Kallio, který se po desetinkách vteřin přibližoval k této dvojici a nakonec byl odměněn prvním místem. Druhý byl Simoncelli, třetí Bautista.

Ve třídě nejvyšší, tedy MotoGP, se o vítězství chtěl porvát domácí James Toseland, který měl početné zastoupení na okruhu co se týká fanoušků. Po startu v první zatáčce ale spadnul a tak závod pro něj neštastně skončil již v úvodu, přesto že se pokoušel dojet ale skončil na sedmnáctém místě. Vítěz kvalifikace Stoner nenechal nikoho na pochybách a ihned po startu si vytvořil náskok, který se snažili snížit Rossi s Pedrosou ale nakonec dojeli na druhém a třetím místě. Obdivuhodný kousek se povedl Lorenzovi, který z kvalifikačního 17. místa dojel nakonec na šesté pozici. Je nutno také doplnit, že kvalidfikace se jela za deštivého počasí a závod na suchu.