Čtyřkolka na vzestupu: Kawasaki

Martin Juřička, 20. května 2008, 20:06 Google+

Se stoupajícím zájmem o klasické motocykly roste i zájem o tzv. čtyřkolky (ATV), které se začaly mocně vyrábět již před několika lety. Těžkou užitkovou ATV v označení KVF750 4x4 od Kawasaki vám nyní představíme.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
371

| foto: Kawasaki

Sdílejte článek

S příchodem jara a následného léta se kolem nás začalo prohánět více a více motocyklů. Supersporty, endura, naháče, skútry a v neposlední řadě také čtyřkolky. Ti více všímaví zjistí, že se i čtyřkolky vyvíjí směrem kupředu. Jednou z těchto "čtyřkolových přibližovadel" je velmi užitečná užitková Kawasaki KVF 750 4x4.

Model z minulého roku měl trošku jiné motorové parametry ale svoji užitkovost si dokázal zabezpečit stejně jako ten letošní. Model 2008 má upravený chod motoru, což má z následek zvýšený výkon zejména ve středních otáčkách. Variabilita s pohonem na zadní nápravu nebo na obě rozšiřuje pracovní a užitkové vlastnosti. Převodovka je automatická, což je výhoda zejména v drsnějších podmínkách jak terénu, tak počasí. Díky upravenému podvozku je možné téměř cokoliv. Progresivní pérování může z "átévéčka" udělat dvojí motocykl. Ostřejší jízda na tvrdším pérování a kontaktu s asfaltem nebo vysoké pérování do terénu nejsou ani v jedné variantě problémem a motocykl tyto změny terénu zvláda s bravurou. Čtyři kotoučové brzdy a váha bez náplní téměř 275 kg by měla zabezpečit zastavení na co nejkratší vzdálenosti bez rozdílu terénu.

Vynikající jsou zejména nosiče na přední a na zadní straně motorky, které snesou téměř cokoliv. Proto je toto hlavně užitkový motocykl, se kterým se dá pracovat v jakékoliv roční době. Motocykl lze zísta za cenu cca 249 000,- Kč bez homologace na pozemních komunikacích. Tuto si lze dokoupit za 15 000,- Kč s SPZ.

Technické parametry
Objem:                   749 ccm
Výkon:                   50,4 koní / 6500 ot
Kroutící moment:     59,4 Nm / 4500 ot
Vrtání x zdvih:         85 x 66 mm
Počet válců:           2 do V
Převodovka:           automat
Pohon:                  2WD / 4WD
Přední pneu:          AT25 x 8-12;
Zadní pneu:           AT25 x 10-12
Délka:                   2 195 mm
Šířka:                   1 166 mm
Výška:                 1 233 mm
Objem nádrže:      19 l
Hmotnost suchá:   274,5 kg
Cena:                   249 000,- Kč (15000+SPZ)

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Čtyřkolka na vzestupu: Kawasaki

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Další články

Aktuálně

reklama

Doporučujeme

Schneider, Bernd

Staré Audi jsou rychlejší, míní Schneider

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud