ELMS: Na Monze se k prvním testům sejde 41 aut, přijede i Miro Konopka

iMotorSport.cz, 24. března 2017, 08:46 Google+

Přesně 41 závodních vozů je přihlášeno na kolektivní testování šampionátu European Le Mans Series v italské Monze.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
ELMS

ELMS | foto: Adrenal Media

Sdílejte článek

Dvoudenní testování začne v úterý 28. března a týmy budou mít k dispozici trať po dobu čtrnácti hodin včetně dvouhodinového nočního tréninku. Sezona se tak neúprosně blíží a prvního čtyřhodinového závodu se diváci dočkají 15. dubna v Silverstonu.

Evropská odnož Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC nabídne v letošním roce šest závodů od Silverstone po Portimao – s tradiční zastávkou na nedalekém Red Bull Ringu. Seriál ELMS je vypsán pro vozy kategorií LMP2, LMP3 a GTE.

V LMP2 nebude chybět vítězné uskupení z loňského roku G-Drive. Nutno podotknout, že tentokrát se ruský petrolejářský gigant přesunul k týmu Dragonspeed. Americká stáj se tak dočká nemalé finanční podpory, jezdecké trio však zůstává stejné: Nicolas Lapierre, Henrik Hedman a Ben Hanley.

Celkově se testů zúčastní třináct prototypů LMP2 značek ORECA, Ligier a dva stroje Dallara P217 nasadí Villorba Corse a High Class Racing. V seznamu nechybí ani slovenská stáj ARC Bratislava s trojicí Miro Konopka, Konstantin Calko a Rik Breukers. Tato trojce využije dvoudenního testování k přípravě na letošní 24h v Le Mans, samotného seriálu ELMS se však nezúčastní.

Nejpočetnější startovní pole má kategorie LMP3. Lehké a malé prototypy získávají na oblibě a jedenadvacet přihlášek je toho důkazem. Vrací se samozřejmě úřadující šampioni United Autosports s dvojicí Ligierů. Tyto prototypy mají ve startovním poli jasnou převahu, skrovnou různorodost totiž zajišťují pouhé dva modely Norma týmů Oregon Racing a M.Racing.

Na Monzu dorazí všech sedm účastníků kategorie LMGTE pro rok 2017. Chybět nebude obhájce titulu Beechdean AMR s vozem Aston Martin V8 Vantage. Andrew Howarda a Darrena Turnera doplní bývalý britský šampion GT4 Ross Gun. Svůj Aston Martin testují i vítězové GT3 Le Mans Cupu – TF Sport. O jediné dva vozy Porsche 911 se postará tým Proton Racing a početní převahu bude mít Ferrari 488 týmů Spirit of Race (2x) a JMW Motorsport.

Listina přihlášených ZDE

Google+ Vytisknout

Diskuze: ELMS: Na Monze se k prvním testům sejde 41 aut, přijede i Miro Konopka

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Maťo Homola

Maťo Homola se vrací do TCR. Tentokrát však s novým vozem a v novém týmu

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud