1. Francie: Kovalainen zvýšil náskok výhrou

Daniel Šupa, 2. července 2005, 23:18 Google+

Fin zvítězil po startu z druhé řady a svým dnešním vítězstvím si upevnil vedení v šampionátu s náskokem 15 bodů.

Kovalainen, Heikki

Raketový start katapultoval Heikki Kovalainena z týmu Arden do vedení ze čtvrté startovní pozice. Vítěz kvalifikace Premat následoval na druhém místě před Lopezem a Speedem, kterého ve třetí zatáčce zdolal Nico Rosberg. Ryan Sharp chyboval a ocitl se mimo dráhu. Duel mezi Monfardinim a Negraem skončil debaklem Brazilce, který prožívá vedle Piqueta Jr. nesnadnou a neúspěšnou sezonu. Do 11. kola bránil defenzivní stopou Lopez pozici před rychlejším Rosbergem, ale poté musel do boxů. Američan Speed přišel o bodový zisk díky defektu. Domácí jezdec Olivier Pla se snažil přespříliš a v poslední zatáčce nezvládl řízení. Díky jeho nehodě byl povolán Safety car, čehož využili Kovalainen, Lapierre a Yoshimoto k zastávce v boxech.

Po restartu byl ve vedení Premat následovaný Rosbergem, Kovalainenem, Lopezem, Lapierrem, Piquetem, Carrollem, Janim, Yoshimotem a Pantanem.

Po dalších pěti kolech zastavil v boxech dosud v závodě zbývající vůz stáje HiTech Piquet a syn trojnásobného šampiona musel pro problémy s elektronikou závod vzdát.

Speed se snažil dohnat ztrátu, ale výsledkem byla chyba a výlet mimo dráhu, čímž ztratil dalších pět pozic.

Nejprve Premat a následně po několika velmi rychlých kolech i Rosberg museli do boxů. Cílem tak projel na prvním místě letos potřetí Kovalainen. Druhý skončil Lopez a třetím místem zavítal letos poprvé na stupně vítězů i druhý jezdec stáje Arden Lapierre.

Stav v šampionátu je po dnešním závodě následující: Kovalainen 48, Carroll 33 a Bruni 29.