Texas: Scheckter v cíli před Hornishem

ar1, 12. června 2005, 12:19 Google+

Tomas Scheckter těsně v cíli závodu na okruhu v Texasu porazil Sama Hornishe jr. a poprvé od roku 2002 mohl slavit vítězný závod.

Scheckter, Tomas

Scheckter, Tomas | foto: IRL

Scheckter naposledy zvítězil jako nováček seriálu. Od samého počátku závodního víkendu oba jezdci s motory Chevrolet Tomas Scheckter a Tomáš Enge dokazovali svoji převahu nad svými soupeři. Mimo síly motoru ovšem o výsledku také trochu rozhodlo skvělé odbavení v pit lane.

Scheckter porazil dvojnásobného vítěze zdejšího závodu a dvojnásobného mistra IndyCar Sama Hornishe jr. o pouhé 0,0534 sekundy, což je záznam v cíli kolo na kolo. Tímto se výsledek závodu v Texasu zařadil mezi deset nejtěsnějších výsledků závodů v desetileté historii šampionátu.

Scheckter předpovídal silný závod pro Chevrolet, snad ne na vítězství, ale na dobré umístnění si celá stáj věřila. Po vítězné kvalifikaci byly šance ještě vyšší. Po kvalifikaci Scheckter prohlásil, že nebude akceptovat nic jiného, než vítězství.

Škoda jen výsledku Tomáše Engeho, který se po startu propadl na 10. pozici, následně se propadal a stoupal. Kolem 29. kola měl vůz Tomáše technické potíže a zavinil jednu ze žlutých fází. Do závodu se ovšem vrátil. V cíli měl o šest kol méně, než vítězný Scheckter.

Scheckter e na vedení několikrát vystřídal s jinými jezdci, ovšem vítězného tažení se ujal ve 191. kole, kdy zdolal úřadujícího mistra Tonyho Kanaana. Následně se za něj zavěsil Hornish jr. a s ním dokonal dílo slávy do konce.

Na třetí opozici do cíle dorazil právě Tony Kanaan, čtvrtý dojel Scott Sharp s vozem týmu Delphi Fernandez Racing, pátý skončil Helio Castroneves, druhý jezdec týmu Penske a šestý skončil Dan Wheldon.

Tomáš Enge se klasifikoval na poslední pozici. Snad si tímto závodem vybral všechnu smůlu a od příštího závodu se mu povede podstatně lépe.

Vedení v šampionátu si udržel Dan Wheldon s 262 body, před druhým Kanaanem, jenž ztrácí 65 bodů.