Fontana: Wilson v poslední den testů první

ar1, 12. března 2005, 17:18 Google+

Ve Fontaně se uskutečnily oficiální testy nové sezony Champ Car World Series. Posledním dnem byl čtvrtek…

Wilson, Justin

Wilson, Justin | foto: Augie Hermenegildo

V poslední den se nejlépe vedlo jezdci týmu RuSPORT, který vstupuje do druhé sezony své existence. Nejrychlejšího času dosáhl nový jezdec týmu Justin Wislon. Vzhledem k předešlým dobrým časům A.J. Allmendingera to vypadá, že v RuSPORTu by mohli být na sezonu docela dobře připraveni. Wilson zajel na 1,45 míle dlouhém okruhu ve Fontaně nejrychlejší čas 52,71 sekund.

“Myslím, že máme všechno připravené tak, že v nové sezoně budeme konkurenceschopní,“ říká Wilson.

Úterní nejrychlejší jezdec Cristiano da Matta měl i ve čtvrtek silný den, když zajel čas za 52,81 sekundy, čímž se polepšil oproti úterku o více jak půl sekundy. Allemndinger skončil s časem 52,86 sekundy třetí, zatímco Paul Tracy na 4. pozici zajel čas 52,91 sekundy.

V týmu Mi-Jack Conquest se znovu objevil jezdec šampionátu Toyota Atlantic Andrew Ranger, což byl jeho již druhý následný test a zajel čas 53,30 sekundy, který mu stačil „jen“ na poslední šestou příčku.

Sezona bude startovat prvním závodem Toyota Grand Prix v Long Beach, kde se 10. dubna 2005 letos poprvé roztočí závodní kola vozů Champ Car World Series. Než se tomu tak stane, jezdci si vyzkoušejí ve dnech 22. – 24. března 2005 svoji techniku ještě v Sebringu a znovu ve Fontaně.