Nazareth: Na domácí trati vítězí trio Andretti Green racing

ar1, 30. srpna 2004, 11:33 Google+

Michael Andretti, šéf týmu Andretti Green Racing, jehož jezdci v neděli obsadili při Firestone Indy 225 v Nazarteh Speedway první tři pozice, bydlí jen 3 míle severně od okruhu.

Wheldon, Dan

Wheldon, Dan | foto: Ron McQueeney/IRL

Skvělý výsledek zaznamenala tato již legendární stáj seriálu IRL IndyCar Series. Již třetím letošním vítězstvím se může pochlubit nejmladší z jezdců stáje Michaela Andrettiho, kterým je Dan Wheldon. Vedl jezdecké pole posledních 79 kol. Vedoucí jezdec průběžného hodnocení Tony Kanaan skončil o 3,5553s za Wheldonem a pojistil si své vedení v šampionátu na rozdíl 72 bodů, které ztrácí právě Dan Wheldon. Třetí dop cíle dorazil Dario Franchitti třetí jezdec ze stáje Andretti Green Racing.

Přitom se v neděli jel závod, jenž vejde do historie ještě jinou skutečností. Byl totiž již stým závodem seriálu IRL IndyCar Series. To byl další důvod obrovských oslav na domácí půdě týmu Michaela Andrettiho.

Andretti Green Racing zaznamenal další fenomenální výsledek, když si na své konto zapsal již osmé letošní vítězství.

Čtvrtý do cíle dorazil Buddy Rice s vozem stáje Rahal Team, jenž si o jednu pozici v průběžném pořadí pohoršil díky Wheldonovu vítězství.

Helio castroneves, jenž si vedl tak dobře po celý víkend, závod dokončil až na páté pozici se ztrátou 5,2 sekundy.

Příští závod se pojede 12. září na okruhu Chicagoland Speedway jako závod DELPHI INDY 300.

Diskuze: Nazareth: Na domácí trati vítězí trio Andretti Green racing