Scott Dixon vládne i v druhých testech

iM3, 23. března 2009, 20:07 Google+

Přes sto kol v různých automobilech, na různých tratích a v různém časovém horizontu. Po setmění testování vozu ALMS, přes den IndyCar. Úřadující šampión má za sebou zkušební jízdy s vozem ALMS a nyní dominuje v IndyCar, kde vyhrál první den oficiálních testů.

Dixon, Scott

Dixon, Scott | foto: IndyCar Media

Na okruhu Barber Motorsport Park zajel nejrychlejší čas za 1.10.5005, což sice na rekord nestačilo, ale na slušný náskok bohatě. Novozélanďan porazil nováčka Roberta Doornbose, který skončil poněkud překvapivě na druhém místě. Přestože si na monopost teprve zvyká, o svých kvalitách nesporně přesvědčil.

„Okruh trochu znám, takže jsem využil svých zkušeností a vůz nastavoval podle mne. S týmem se nadále sžívám, pořád je to pro mne nové dobrodružství,“ uvedl Doornbos, který nedávno testoval na letištním okruhu Sebring. Úvodní dopoledne ale neproběhlo podle představ. Po pouhých deseti kolech odešla převodovka a pár hodin posedával v boxech. Teprve odpoledne mohl dál testovat.

Dalších devět pilotů se ještě vlezlo do půl vteřiny, ostatní už na Dixona ztráceli více než 0.5 sekund.