Kristensen pošesté vyhrál Le Mans

ar1, 13. června 2004, 17:34 Google+

Dánský jezdec Tom Kristensen vyhrál letošní ročník 24 hodin v Le Mans, když jeho posádka dovezla vítězně do cíle vůz týmu Audi R8 týmu Audi Sport Team Japan Goh.

Kristensen, Tom

Kristensen, Tom | foto: Audi Sport Press

Tom Kristensen tak zvítězil na této legendární trati již po šesté, čímž vyrovnal rekord Jackie Ickxe, který šest vítězství do dnes vlastnil sám.

Kristensenovými kolegy v týmu byli Japonec Seiji Ara a Ital Rinaldo Capello. Celkem odkroužili 379 kol.

Druhá posádka v cíli byla v obsazení Jamie Davies, Guy Smith a Johnny Herbert z týmu Audi Sport UK Veloqx a třetí J.J. Lehto, Emanuelle Pirro a Marco Werner s týmem ADT Chamion Racing. Všechny tři týmy nasadili do závodu vozy Audi R8.

Český jezdec Tomáš Enge ve tříde GTS nastoupil do závodu s vozem Ferrari 550 Maranello týmu Prodrive. Do cíle dovezla posádka Tomáš Enge, Alain Menu a Peter Kox svůj vůz na celkově deváté pozici. Ve třídě sice neobhájili své loňské vítězství, ale vystoupili na třetí pozici na pódiu.

Před Engeho se dostala posádka, která vyhrála třídu GTS a byla ve složení Gavin, Beretta a Magnussen a druhá byla posádka Fellows, O'Connell a Papis. Obě posádky na 1. a 2. pozici jely s vozem Chevrolet Corvette.

Jen pro zajímavost, vítěz třídy GTS ztratil na celkového vítěze, tedy vůz Kristensena 30 kol.