Daniel Šupa, 13. června 2004, 10:44 Google+

Po první hodině byly v čele tři Audi R8 a dvě z nich sváděla tvrdou bitvu. První hodina byla vůbec dramatická.

Werner, Marco

Werner, Marco | foto: Audi Sport Press

Davies v čele závodu získal 20sekundový náskok na McNishe, na kterého se mezitím dotáhl JJ Lehto s vozem stáje ADT Champion.

Lehto několikrát při předjíždění pomalejších vozů na druhé Audi zaútočil, ale vždy neúspěšně.

Při prvních zastávkách v boxech se přes drama na čele nic nezměnilo. Nejrychleji zvládli pitstop v případě Daviese. McNish a Lehto zajeli k mechanikům ve stejném kole, ale Lehto se zdržel o několik sekund déle. Allan pak ztrácel na vedoucího kolegu kolem 1 až 2 vteřin na kolo.

Tim Sugden s Porsche 911 GT3 RS měl defekt pneumatiky a ztratil své 3. místo ve třídě LMGT.

Horkou chvíli prožil Ron Fellows, když na konci rovinky Mulsanne probrzdil a lehce se otřel o bariéru z pneumatik. V závodě pokračoval, ale zajel ihned na kontrolu vozu Corvette k mechanikům.

Capello ztratil hned v úvodu chybou a v boxech se zdržel navíc při drobné opravě. Celkově se po první hodině držel na 13. místě se ztrátou jednoho kola.

Ve třídě LMGTS došlo ke změně pořadí. Velice rychlý pitstop u Corvette Racing dostal do čela Gavina s náskokem 7 vteřin na Koxe.

Třídu LMGT vedl Jorg Bergmeister s Porsche před Rockenfellerem a Dumasem, kteří také startují s vozy Porsche 911 GT3 RS.