Jarek Janiš má zraněnou páteř

ar1, 24. srpna 2007, 22:56 Google+

Ačkoli první diagnoza lékařů po havárii Jarka Janiše o víkendu ve Spa Francorchamps byla velmi příznivá, s odstupem dní se bohužel nepotvrdila.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Janiš, Jaroslav

Janiš, Jaroslav | foto: BPA sport marketing, a.s.

Sdílejte článek

Nová vyšetření bohužel ukázala, že závodník má pohmožděnou páteř a potřebuje nejméně měsíční odpočinek. Čtyřiadvacetiletý pilot tak ze zdravotních důvodů odstupuje z angažmá v týmech Spyker Squadron (Le Mans Series) a Scuderia Ecosse (FIA Grand Turismo).

To znamená, že vynechá závod LMS 1000 km v Silverstone a také dvouhodinovku FIA GT v Adrii. Jeho manažer Antonín Charouz pomáhá oběma týmům se získáním náhradního pilota. Janišovu havárii mohli diváci vidět v přímém přenosu Galaxie Sport. V zatáčce Eau Rouge, extrémně rychlém a nebezpečném úseku, praskla levá zadní pneumatika jeho spykeru. Následovaly hodiny a silný náraz do bariéry.

Jarek Janiš: „Mrzí mě to, že nemůžu pokračovat v sezoně, ale zdraví je přednější. Po nehodě jsem kromě naražené nohy necítil žádnou větší bolest. Jen mě trochu bolela záda. Ale později lékaři zjistili, že páteř je pohmožděná, a že musím mít nejméně měsíc klid. Doufám, že se během něj uzdravím.“

Antonín Charouz: „Takové situace se po haváriích občas přihodí. Nejprve to vypadá, že se nic nestalo a zranění se projeví později. Po sdělení lékařů nebylo co řešit. Jarek se potřebuje dát dohromady a teprve pak závodit. Stájím Spyker Squadron a Scuderia Ecosse pomáhám s výběrem náhradníka.“

BPA

Vytisknout

Diskuze: Jarek Janiš má zraněnou páteř

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota GR010 Hybrid s celkovým výkonem omezeným hranicí 500 kW (680 koní) pro šampionát WEC a závod 24h Me Mans

Toyota představila GR010 Hybrid Le Mans Hypercar s výkonem 680 koní

reklama

Doporučujeme

Reid, Jonny

Jazdecká zostava počas testov v Silverstone

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud