K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

ALMS: Enge se vrací k závodům

ar1, 4. května 2007, 11:17 Google+

Léčba zranění Tomáše Engeho je natolik úspěšná, že jezdec se bude moci vrátit za volant mnohem dříve, než se původně předpokládalo.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: IndyCar Media

Sdílejte článek

Podle pondělního vyjádření lékařů může rodák z Liberce startovat již 19. května v Salt Lake City, kde bude závodem Utah Grand Prix pokračovat šampionát American Le Mans Series.

Enge má nucenou přestávku od 31. března, kdy se ve druhém závodě ALMS na městské trati St. Petersburg vážně zranil. S Ferrari F430 GT týmu Petersen Motosport/White Lighting narazil ve velké rychlosti do zdi, utrpěl řadu pohmožděnin, poškodil si plíci, zlomil několik žeber a především utrpěl frakturu levého lokte.

Právě operace kloubu, která se uskutečnila 6. dubna, byla nejnáročnějším okamžikem léčby.  Nyní se potvrzují předpoklady, že dvouhodinový zákrok odborníků z kliniky Ortho Indy v Indianapolisu byl úspěšný. Podle původního předpokladu se Tomáš Enge měl vrátit za volant až v červenci. Po dnešní prohlídce u lékařů je však vše jinak.

Třicetiletý závodník tak má otevřenou cestu ke svému nejoblíbenějšímu závodu, červnovému maratonu 24 hodin Le Mans. Pro něj je nominován jak tovární pilot stáje Aston Martin Racing.

Tomáš Enge: „Mám neuvěřitelnou radost. Při dnešní kontrole mi ošetřující lékař Tim Weber oznámil, že nic nebrání mému návratu do závodního vozu. Sdělil mi to poté, co dnes opět zrentgenoval můj zraněný loket. Mám svolení testovat o příštím víkendu se svým týmem Petersen Motosport/White Lighting v Salt Lake City a tamtéž 19. května nastoupit k závodu. Než usednu k první zkušební jízdě, budu stále intenzivně rehabilitovat. Ode dneška mohu cvičit i se zátěží. Jsem si jistý, že k uzdravení mi pomohla velká motivace, touha se vrátit. Léčbě jsem vše podřídil, byl jsem mimořádně poslušný a spolupracující pacient. Jakmile jsem novinku oznámil vedení stáje, obratem mi volali snad všichni členové týmu s tím, že se už na můj návrat těší. Nemůžu se dočkat a věřím, že budu brzy schopen jezdit tak rychle jako před havárií. Test i závod v USA budu brát i jako přípravu pro 24 hodin Le Mans. Ve Ferrari F430 GT bych měl poznat, jak se budu cítit v silnějším Aston Martinu DBR9 při testovacím dni před maratonem zkraje června.“

Antonín Charouz: „Je to vynikající zpráva, která nás všechny velmi potěšila. Tomáš je ryzí závodník, při rehabilitaci byl nesmírně pečlivý a ukázněný. Jeho motivace k návratu byla velmi silná a je skvělé, že vše pokročilo tak úspěšně. Musím poděkovat všem fanouškům za podporu. Tomáš ji velmi potřeboval a zajisté mu pomohlo už to, že každý z vás, jeho příznivců, jste na něj mysleli. Patří vám můj velký dík.“

BPA sport marketing, a.s.

Google+ Vytisknout

Diskuze: ALMS: Enge se vrací k závodům

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

René Rast získal první vítězství sezony pro Audi

Zandvoort: Audi v neděli ukončuje zásluhou Rasta svoje čekání na vítězství

Paffett, Gary

Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

Daniel Juncadella (muž zcela vpravo) měl na Norisringu důvod k úsměvu

První pole position a první pódium je pro Juncadellu super motivací

Wittmann, Marco

Norisring: Wittmann vyhrál, Paffett s Glockem vzájemně kolidovali

Wittmann, Marco

Zanardi pojede s BMW v Misanu závod DTM!

Mortara, Edoardo

Norisring: Mortara pořáží v těsném duelu Paffetta o 0,6 vteřiny!

reklama
reklama

Doporučujeme

Janiš, Erik

FIA GT3: Erik Janiš na prahu nové éry

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

  2. Zandvoort: Audi v neděli ukončuje zásluhou Rasta svoje čekání na vítězství

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud