Duran víťazom 24 hodín v Daytone

Jozef Smrtník, 29. ledna 2007, 07:28 Google+

45. ročník slávnych pretekov na americkom okruhu štátu Florida sú za nami. Súčasťou výhernej zostavy bol aj pilot mexického tímu A1GP. Tomáš Enge v Daytone skončil šiesty.

Duran, Salvador

Tak, ako býva zvykom na každých prestížnych pretekoch, ktorých je do roka iba pár po celom svete, aj teraz sa zišla motoršportová elita na jednom mieste, aby tak pokorilla americkú trať Dayota. Preteky sa začali o 13:30 miestneho času a víťaz bol dnámy o 24 hodín a štyri minúty neskôr.

Takmer celý čas, okrem niektorých momentov, kedy dochádzalo k potrebnej údržbe a striedaniu pilotov v boxoch sa vo vedení od začiatku až do konca držala posádka tímu Chipa Ganassiho na aute Lexus Riley v zložení Salvador Duran, Juan Pablo Montoya a Scott Pruett. V prípade Durana sa jednalo o tretieho víťazného mexičana v celkovej histórii týchto vytrvalostných pretekov v Daytone.

Druhé miesto sa ušlo posádke Carpenter/Manning/Dalziel nasledovaná o kolo neskôr posádkou Angelelli/Gordon/Magnussen.

Slušný výkon podal aj český rodák a takisto pilot A1GP Tomáš Enge. Jeho početná posádka, v ktorej jazdil ešte Roger Yusukawa, Chris Festa, Christian Montanari a Kris Szekeres, príliš nezvládla kvalifikáciu, ale húževnatou prácou a rýchlou jazdou dasiahla aspoň na šieste miesto s odstupom 13 kôl na víťaza. Miestami to však vyzeralo aj na boj o pódiové umiestnenie, keď v druhej polovici pretekov jazdilo auto Riley&Scott so stratou iba dve kolá.