Nürburgring: Páteční testy

ar1, 31. května 2003, 00:51 Google+

Němec Bernd Schneider, stávající lídr průběžného pořadí šampionátu, zajel v pátek nejrychlejší čas v pátečním testu, který se jel před závodním víkendem, kdy se uskuteční Grand Prix Nürburgringu, tedy třetí kolo šampionátu.

Velmi těsně skončil za Schneidrem jeho týmový kolega Francouz Jean Alesi. Schneider zajel se svým Mercedesem CLK čas 1m25.662s, zatímco Alesi ztratil 0,06s.

Opel potvrdil jeho vzestupnou formu, když jeho jezdec Alain Menu skončil na třetím místě. Porazil tak svého kolegy z týmu Petera Dumbrecka, kterého předstihl o tři desetiny sekundy. Menu řekl: “pro první den je tento výsledek velmi slibný. Dosáhl jsem svého nejrychlejšího času na kolo hned dvakrát a myslím, že jsem mohl jet ještě lépe“.

Audi vedlo v dopoledním testu, ale odpoledne dominovali Mercedesy. Mattias Ekström byl nejrychlejší dopoledne, ale odpoledne spadl dolů až na pátou příčku.

Vítěz z italské Adrie Christijan Albers s vozem Mercedes CLK si udržel jeho dobrou formu a celkově skončil na šesté pozici před svým rivalem Marcelem Fässlerem (Mercedes CLK).

Nováček soutěže, debutant Gary Paffett, který do šampionátu přešel z týmu Brand Motorsports z FIA F3000, skončil na 18. pozici. Ráno byl jeho výsledek ještě více povzbudivější, protože figuroval na 14. pozici pro tým Rosberg, kdy porazil jeho kolegy Mückeho o jednu desetinu.

Současný úřadující šampión Lauren Aiello skončil odpoledne na 14. pozici.