Estoril souhrn: Vyhrál Dani Pedrosa, Abraham upadl

XRot, 2. května 2011, 01:36 Google+

Španěl Dani Pedrosa na motocyklu Honda vyhrál závod v Estorilu nedělní Velkou cenu Portugalska v nejprestižnější kategorii MotoGP, druhý dojel další Španěl Jorge Lozenzo a třetí skončil Casey Stoner z Austrálie. Čech Karel Abraham už ve druhém kole havaroval a závod nedokončil.

371

Abraham si vybojoval v kvalifikaci doposud nejlepší umístění a odstartoval ze dvanáctého místa, jenže dlouho na trati nevydržel a po pádu ve druhém kole pro něj závod skončil. O první příčku se přetahovali Španělé Lorenzo a Pedrosa a nakonec si lepší momenty pro závěr závodu nechal Dani Pedrosa, který svého rivala předjel a v posledních kolech si vypracoval luxusní třísekundový náskok.

Pedrosa letos vyhrál poprvé a stáhl ztrátu v průběžné klasifikaci MotoGP na Lorenza na čtyři body. Ve třech dosavadních Velkých cenách se nakonec radoval pokaždé jiný jezdec, po jednom vítězství mají letos Lorenzo, Pedrosa i Australan Stoner.

Němec Stefan Bradl s motocyklem Kalex vyhrál kategorii Moto2, druhé místo obsadil Julian Simon ze Španělska a třetí skončil Japonec Juki Takahaši. Bradl dokázal navázat na vítězství v premiérové Velké ceně Kataru a připsal si ve třetím závodu sezony už druhé vítězství. Německý motocyklista tak naplno zužitkoval vítězství v kvalifikaci, když do závodu startoval z první pozice.

Španěl Nicolas Terol potvrdil svojí suverenitu a vyhrál v katgorii do 125 ccm i třetí závod sezony, druhý dojel Němec Sandro Cortese a třetí skončil Johann Zarco z Francie. Čech Jakub Kornfeil obsadil třinácté místo a získal tři mistrovské body.

Velká cena Portugalska - Estoril:
MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda), 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) +3,051, 3. Stoner (Austr./Honda) +7,658, 4. Dovizioso (It./Honda) + 16,530, 5. Rossi (It./Ducati) + 16,555, 6. Edwards (Brit./Yamaha) + 32,575, 7. Aoyama (Jap./Honda) + 38,749, 8. Crutchlow (Brit./Yamaha) + 40,012, .... ABRAHAM (ČR/Ducati) nedokončil.

Moto2: 1. Bradl (Něm./Kalex), 2. Simon (Šp./Suter) +0,147, 3. Takahaši (Jap./Moriwaki) +6,188, 4. Aegerter (Něm./Suter) +16,822, 5. Corsi (It./FTR) +17,076, 6. Espargaro (Šp./FTR) +25,956, 7. Krummenacher (Něm./Kalex) +26,102, 8. Baldolini (It./Suter) +26,333.

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia), 2. Cortese (Něm./Aprilia) +3,671, 3. Zarco (Fr./Derbi) +4,466, 4. Viňales (Šp./Aprilia) +4,468, 5. Folger (Něm./Aprilia) +12,140, 6. Vazquez (Šp./Derbi) +20,304, 7. Oliveira (Portug./Aprilia) +25,905, 8. Salom (Šp./Aprilia) +46,316, ... 13. KORFEIL (ČR/Aprilia) +1:00,479.

Průběžné pořadí MS:
MotoGP: 1. Lorenzo 65, 2. Pedrosa 61, 3. Stoner 41, 4. Rossi 31, 5. Hayden (USA) 30, 6. Dovizioso 30, ... 11. ABRAHAM 12.
Moto2: 1. Bradl 61, 2. Iannone (It.) 48, 3. Corsi 37, 4. Lüthi (Švýc.) 36, 5. Simon 36, 6. Takahaši 27.
Do 125 ccm: 1. Terol 75, 2. Cortese 50, 3. Folger 42, 4. Zarco 42, 5. Vazquez 30, 6. Gadea 20, ... 11. KORNFEIL 12.