Lorenzo vyhrál v Portugalsku třídu MotoGP

iMotorSport.cz / mediafax, 31. října 2010, 15:03 Google+

ESTROIL, MOTOGP - ZÁVOD; Španěl Jorge Lorenzo vyhrál v neděli v Estorilu Velkou cenu Portugalska silničních motocyklů ve třídě MotoGP. Lorenzo potvrdil pozici již jistého mistra světa, informaci zveřejnil server motogp.com.

371

Lorenzo nabral náskok ve druhé polovině závodu a kroužil daleko před svými pronásledovateli. Nejblíže se španělskému mistru světa přiblížil Valentino Rossi, který však v cíli ztrácel téměř devět sekund. Diváky ze sedadel ale zvedl boj o třetí místo, které nakonec těsně získal další Ital Andrea Dovizioso. Jezdce na třetím až šestém místě dělily necelé dvě sekundy. Do cíle závodu královské kubatury dojelo pouze třináct jezdců.

MotoGP:
1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 46:17,382, 2. Rossi (It./Yamaha) +8,629, 3. Dovizioso (It./Honda) +26,475, 4. Simoncelli (It./Honda) + 26,534, 5. Hayden (USA/Ducati) +27,154, 6. De Puniet (Šp./Honda) + 28,297.