V Indianapolisu vyhrál Dani Pedrosa

iMotorSport.cz / mediafax, 30. srpna 2010, 00:01 Google+

INDIANAPOLIS, ZÁVOD; Španělský závodník Dani Pedrosa vyhrál v neděli Velkou cenu Indianapolis MotoGP. Na druhém místě skončil domácí závodník Ben Spies a třetí dojel lídr průběžné klasifikace mistrovství světa Jorge Lorenzo ze Španělska.

371

Pedrosa letos vyhrál svůj třetí závod a snížil ztrátu na vedoucího Lorenza na 68 bodů. Španěl byl na čele suverénní, už ve druhém kole se ujal vedení, zajel nejrychlejší kolo a s náskokem necelých čtyř vteřin triumfoval. Znalost domácího prostředí využil Američan Ben Spies a dosáhl druhého místa, tedy svého nejlepšího výsledku sezony.

GP Indianapolis silničních motocyklů:
Třída MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 47:31,615, 2. Spies (USA/Yamaha) +3,575, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) +6,812, 4. Rossi (It./Yamaha) +12,663, 5. Dovizioso (It./Honda) + 21,885, 6. Hayden (USA/Ducati) +35,138, 7. Simoncelli (It./Honda) + 36,740, 8. Bautista (Šp./Suzuzi) + 36,825.

Pořadí MS: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 251bodů, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 183, 3. Dovizioso (It./Honda) 126, 4. Stoner (Aust./Ducati) 119, 5. Rossi (It./Yamaha) 114, 6. Spies (USA/Yamaha) 110.