Rossi vybojoval v Assenu své sté vítězství

iMotorSport.cz / mediafax, 27. června 2009, 15:22 Google+

ASSEN, MOTOGP - ZÁVOD; Italský motocyklista Valentino Rossi v sobotu vyhrál na okruhu v Assenu Velkou cenu Nizozemska v nejsilnější kategorii MotoGP a mohl se tak radovat ze stého vítězství v závodě mistrovství světa. Lepší je jen Giacomo Agostini, který během své kariéry vybojoval 122 prvenství.

371

Rossi si v páteční kvalifikaci zajistil druhou pole position v letošní sezoně a nejlepší pozici na startu v závodě dokonale využil. Od začátku se pohyboval v čele a postupně navyšoval své vedení. Na druhého Jorgeho Lorenza ze Španělska měl v cíli více než pětivteřinový náskok, třetí Australan Casey Stoner dojel se ztrátou 23 vteřin. Od těchto soupeřů se Rossi odpoutal i v průběžném pořadí světového šampionátu. Před podnikem v Assenu měli všichni tři shodně 106 bodů.