Mugello: 250ccm vyhrál Pasini, Abrahám 13.

iMotorSport.cz / mediafax, 31. května 2009, 19:06 Google+

MUGELLO, ZÁVOD 250ccm; Ital Mattia Pasini vyhrál nedělní Velkou cenu Itálie v závodě silničních motocyklů ve třídě do 250 ccm. Karel Abraham dojel na 13. místě, Lukáš Pešek po pádu nedokončil.

371

Pasinimu k vítězství pomohla v deštěm ovlivněné Velké ceně Itálie kolize Bautisty a Simoncelliho, kteří po vzájemném střetu vyjeli mimo trať a vrátili se zpět až po několika stech metrech jízdy pískem. Pasini získal své druhé vítězství v kariéře ve dvěstěpadesátkách, na kontě má ale i devět truimfů v kubatuře do 125 ccm.

Karel Abraham si připsal za 13. místo další tři body do celkové klasifikace mistrovství světa, pro Lukáše Peška skončil závod v polovině, když nezvládl jednu ze zatáček a upadl.

Velká cena Itálie silničních motocyklů:
Do 250 ccm: 1. Pasini (It./Aprilia) 45:38,391, 2. Simoncelli (It./Gilera) + 0,117, 3. Bautista (Šp./Aprilia) + 1,293, 4. Lüthi (Švýc.) + 24,557, 5. Barbera (Šp./Aprilia) + 27,014, 6. H. Aojama (Jap./Honda) + 30,037, ... 13. ABRAHAM (ČR/Aprilia) + 1:23,730, ... PEŠEK (ČR/Aprilia) nedokončil.

Průběžné pořadí: 1. Bautista 83, 2. H. Aoyama 76, 3, Simoncelli 61, 4. Barbera 59, 6. Pasini 51, 6. Lüthiu 42, ... 13 PEŠEK 24, ... 16. ABRAHAM 14.