Jakub Smrž odstartuje v Monze z 5. řady

iMotorSport.cz / mediafax, 9. května 2009, 19:01 Google+

WSBK, MONZA - SUPERPOLE; Český motocyklista Jakub Smrž obsadil v sobotním superpole superbiků v italské Monze až 20. místo a do nedělních závodů MS vyrazí z páté řady. Nejrychlejší byl Američan Ben Spies, druhý skončil Ital Michal Fabrizio a třetí příčku obsadil Rjuiči Kijonari z Japonska.

371

V úvodním Superpole se Smržovi nedařilo a mezi dvacítkou nejlepších z kvalifikace obsadil poslední příčku, takže nepostoupil do dalších bojů, které určily výhodné postavení na startu. Se Spiesem, Fabriziem a Kijonarim vyjede z první řady ještě Němec Max Neukirchner. Hned za nimi bude vedoucí muž šampionátu Norijuki Haga z Japonska.

Pátý díl mistrovství světa superbiků vyvrcholí dvěma nedělními jízdami o body od 12 hodin a od 15.30.

Výsledky superpole na závod MS superbiků - Monza:
1. Spies (USA/Yamaha) 1:44,073, 2. Fabrizio (It./Ducati) 1:44,270, 3. Kyjonari (Jap./Honda) 1:44,642, 4. Neukirchner (Něm./Suzuki) 1:44,900, 5. Haga (Jap./Ducati) 1:45,096, ...20. SMRŽ (ČR/Ducati) 1:46,522.