West v daždi opäť bez konkurenta

Marcel Letko, 13. září 2008, 10:10 Google+

INDY - 2. TRÉNING; Dážď a extrémne vlhká vozovka silno ovplyvnili výsledky popoludňajšieho meraného tréningu na novej trati v Indy. Jazdec tímu Kawasaki Anthony West pokračoval v jasnej dominancii a súperov doslova prevalcoval. Favoriti Rossi a Stoner skončili so sekundovou, resp. dvojsek. stratou.

Podmienky boli extrémne náročné, na trati sa takmer nedalo jazdiť. V závere dokonca okruh zíval prázdnotou, pretože žiaden zo súťažiacich nechcel zbytočne riskovať.

West, ktorého Kawasaki po sezóne prepúšťa, potvrdil svoje kvality a pred druhým v poradí si vybojoval nískok takmer 0,8 sekundy. Za suverénom piatka sa umiestnil dažďový špecialista Chris Vermeulen zo Suzuki a na ďalších miestach skončili Alex de Angelis a líder priebežného poradia Valentino Rossi.

Ben Spies opäť prekvapil a dosiahol 5. najlepší čas, hoci GP USA je len jeho tretím podujatím v rámci triedy MotoGP. Američan síce má určité znalosti o okruhu Indy, ale aj tak podal pozoruhodný výkon. Skúseného veterána Lorisa Capirossiho napríklad porazil o celé 4 sekundy!

Šiesty skončil Andrea Dovizioso, tesne pred Španielom Lorenzom. Úradujúci šampión Casey Stoner bol jedným z tých jazdcov, ktorý absolvovali neplánovaný prejazd trávnatou plochou okruhu. Austrálčan sa napokon umiestnl na slabšej 8. priečke.

Desiatku uzavreli Dani Pedrosa a vcelku solídne jazdiaci Marco Melandri. Na poslednom mieste sa tak trochu nečakane objavil 35-ročný Loris Capirossi, ktorý nedávno potvrdil pokračujúcu spoluprácu s tímom Rizla Suzuki. Talian stratil na víťaza 5,4 sekundy...