Bayllis ovládl nedělní závod SBK v Brně

Martin Juřička, 20. července 2008, 22:19 Google+

V nedělním závodě se na brněnském automotodromu dařilo nejvíce Australanu Bayllisovi, který vyhrál obě jízdy třídy superbike. Náš Smrž v prvním závodě spadnul a ve druhé jízdě dojel jedenáctý! Vostárek zvítězil v sobotním závodu STK600!

371

Velmi vydařené počasí přilákalo na nedělní závody superbiků, supersportů a superstocků v Brně přes 63 tisíc diváků, kteří viděli grandiozní vystoupení Australana Bayllise, který nenechal nikoho na pochybách a potvrdil svoji dominantní roli v šampionátu superbiků. Jeho dvě vítězství v obou jízdách mu vynesli další bodový zisk do celkového hodnocení třídy SBK, které tak vzrostlo na 79 bodů na druhého Němce Neukirchnera. Náš Smrž v prvním závodě nedokončil kvůli pádu ale v druhé jízdě dojel na druhém místě. Celkové Smržovi patří 14. místo se ziskem 77 bodů.

Supersporty se stali překvapivě kořistí Brita Rea, který na cílové pásce urval pro sebe vítězství před lídrem třídy supersport Australanem Pittem. První v průběžném pořadí je právě Pitt se ziskem 133 bodů.

STK 600 se jela již v sobotu a zvítězil v ní náš Patrik Vostárek! STK1000 vyhrál Francouz Berger a celkově vede ve třídě litrů Australan Roberts, který dojel na druhém místě v dnešním závodě a potvrdil tak velmi dobrou formu australských jezdců v dnešním závodě!