Abrahám s Peškem odstartují ze 4. řady

ar1, 7. června 2008, 19:34 Google+

MOTOGP; KVALIFIKACE - BARCELONA: Oba čeští motocykloví závodníci ve třídě do 250 ccm odstartují do nedělní Velké ceny Katalánska z konce čtvrté řady. Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na sedmý díl mistrovství světa 15. místo, Lukáš Pešek byl hned za ním.

371

Karel Abrahám dokázal o více než sekundu zlepšit svůj čas z první kvalifikace, čímž překonal Lukáše Peška o 156 tisícin sekundy, jemuž se jako jednomu z mála ze špičky započítává výkon z pátku.  Na vítěze kvalifikace Álvara Bautistu ztratili oba Češi téměř dvě sekundy.

Královskou třídu MotoGP vyhrál australský mistr světa Casey Stoner, jenž porazil o pouhých 83 tisícin sekundy domácího jezdce Daniho Pedrosu. Vítěz poledních tří Grand Prix Valentino Rossi vyrazí do zítřejšího závodu 9. časem až z konce třetí řady.

Ve nejslabší třídě do 125 ccm zvítězil v kvalifikaci poprvé v kariéře šestnáctiletý domácí jezdec Pol Espargaró na stroji Derbi. Jen chvíli před koncem těžce havaroval Brit Bradley Smith, na kterého po nárazu do bariéry spadla jeho Aprilia. Zatím nevím podrobnosti o jeho zdravotním stavu