MX Velká Británie

Martin Juřička, 1. června 2008, 12:00 Google+

Ve Velké Británii byly si po dnešních jízdách připsali vitězství v MX1 (Barragan) a MX2 (Cairoli) a tímto si upevnili své pozice v celkovém bodování mistrovství světa v motokrosu.

371

Trať upravená na jedničku, diváci těšící se na vynikající motokros a jezdci předvádějící kvalitní výkony. Takto to vypadalo na nedělních závodech v Mallory Parku, který každoročně vítá GP Velké Británie. Tradičně se jely závody v kategoriích MX1 a MX2.

V MX2 triumfoval pro letošní dvoujízdy hlavně ital Cairoli, který v duchu minulých závodů jel velmi kvalitní jízdy. V první jízdě se o prvenství přetahovali Rattray (RSA/KTM), Cairoli (ITA/Yamaha) a domácí jezdec Searle (GBR/KTM). Cílová páska potom registrovala jezdce ve stejném pořadí. Druhá jízda byla v režii Itala Cairoliho, který byl v cíli o 6 vteřin rychlejší než Searle. Třetí místo si se ztrátou 38 sekund vyjel Francouzs Frossard (FRA/Kawasaki)

MX1 je letos velmi vyrovnaná a málokdy se pořadí v obou jízdách opakuje. Každopádně letošní velká cena vyšla nejlépe Španělovi Barraganovi (SPA/KTM), který v první jízdě sice dojel až na třetím místě za de Dyckerem (BEL/Suzuki) a Ramonem (BEL/Suzuki) ale v druhé jízdě si pohlídal start a na cílové pásce triumfoval s dostatečným náskokem před Pourcelem (FRA/Kawasaki) a Philippaertsem (ITA/Yamaha).

MX1 - 1. jízda