K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

WEC - SPA-Francorchamps: Ostrý trénink před Le Mans

iMotorSport.cz, 28. dubna 2017, 22:00 Aktualizováno 2.5.2017, 11:30 Google+

Druhý závod World Endurance Championship hostí nádherný přírodní okruh v belgickém SPA-Francorchamps. Oproti prvnímu závodu v Silverstone bude startovní rošt početnější a týmy se netají tím, že toto měření sil pojímají jako ostrý test před nejdůležitějším závodem sezóny, kterým je následující podnik v Le Mans.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Přírodní okruh ve SPA-Francorchamps má své neopakovatelné kouzlo

Přírodní okruh ve SPA-Francorchamps má své neopakovatelné kouzlo | foto: Toyota Motorsport GmbH

Sdílejte článek

Ikonický okruh v belgických Ardenách je proslulý svým nestálým počasím. Týmy zde v historii zažily snad vše, sněhovými vločkami počínaje a vedry k zalknutí konče. Také profil okruhu představuje zajímavou kombinaci dlouhých rovinek, rychlých zatáček, pomalých sekcí i poměrně velkého převýšení. Jezdci mají zdejší okruh právě pro jeho pestrost ve velké oblibě a vesměs se sem rádi vrací. Startovní pole ve SPA-Francorchamps bude oproti Silverstone bohatší, Toyota nasadí třetí prototyp TS050 Hybrid, Signatech Alpine Matmut přiveze i svůj druhý prototyp (#35), který v Silverstone chyběl, a v kategorii LMP2 se navíc na start postaví i jeden prototyp týmu Tockwith Motorsport z ELMS.

LMP1

Úvodní závod v Silverstone dokázal, že k dosažení dobrého výsledku dva vozy stačí. V Belgii bude na startu hned pět hybridních prototypů (2x Porsche a 3x Toyota) a dá se očekávat zajímavá bitva, ve které se střetnou rozdílné aerokonfigurace, volba pneumatik, vyrovnaná výkonnost posádek a samozřejmě operativní reakce a úpravy strategie s ohledem na vývoj závodu, který trvá celých 6 hodin. Porsche udělá jistě maximum pro to, aby si udrželo i po Belgii vedení v průběžné klasifikaci. Proti tomu Toyota se i díky nasazení třetího vozu bude snažit maximalizovat bodový zisk a zcela eliminovat, v nejhorším případě co nejvíce snížit bodovou ztrátu na svého německého rivala. Yuji Kunimoto v prototypu Toyota TS050 Hybrid #9 si ve SPA-Francorchamps projde skutečným křestem v ostrém závodním režimu WEC a jeho výkon na trati může být pro japonský tým klíčový. Oporou mu budou ostatní členové posádky, kterými jsou ostřílení vytrvalostní matadoři Stéphane Sarrazin a Nicolas Lappiere. Druhý jmenovaný se do Toyoty vrací po 2,5 letech strávených za volanty slabších prototypů LMP2, aktuálně jako úřadující Mistr světa této kategorie. Jeho místo v týmu Signatech Alpine Matmut zaujme neméně zkušený „vytrvalec“ Romain Dumas.

ByKolles Racing se ve SPA-Francorchamps pokusí napravit nepřesvědčivý výkon z úvodu sezóny, kdy posádka #4 Oliver Webb, Dominik Kraihamer, James Rossiter bojovala s poměrně letitou technikou více, než bylo zdrávo a v cíli byla klasifikována až na 26. místě se ztrátou propastných 42 kol na vítěze závodu.

LMP2

Slabší prototypy letos výrazně zrychlily. Kvalifikační časy v Silverstone ukázaly, že letošní „Pé dvojky“ jsou v podstatě na úrovni loňských soukromých „Pé jedniček“. V Belgii přibydou ve startovním poli LMP2 další dva prototypy - Signatech Alpine Matmut již nasadí druhý vůz a mezi startujícími se nově objeví i vůz týmu Tockwith Motorsport, který se účastní evropské kontinentální vytrvalostní série. Na konto tohoto nováčka se připíše i další premiéra v podobě prvního nasazení jiného prototypu, než Oreca07. Jak známo, ve světové vytrvalostní sérii se všechny týmy rozhodly pro produkt zmíněného francouzského výrobce, sídlícího v městečku Signes na břehu Středozemního moře, přibližně 100 km jihozápadně od Monaka. Ovšem v ELMS je startovní pole pestřejší a právě tým Tockwith Motorsport sází na šasi Onroak, konkrétně Ligier JS P217. Za jeho volantem se budou střídat Nigel Moore a Philip Hanson, které doplní indický expilot F1 Karun Chandhok. O změně v posádce Signatech Alpine Matmut #36 již byla řeč, druhý modrý vůz #35 budou pilotovat Nelson Panciatici, Pierre Ragues a André Negrao. Jak již naznačil první závod v Silverstone, klíčem k úspěchu v kategorii LMP2 je hlavně vyrovnaný výkon celé posádky podpořený správnou strategií ordinovanou z boxové zídky.

LMGTE Pro

V Silverstone se z vítězství radoval Ford, ale ve SPA-Francorchamps to bude jiné. Nejúspěšnější značkou je zde Ferrari, které v Ardenách v novodobé historii WEC (počítáno od sezóny 2012) zvítězilo již 3x (2013, 14, 16). Vavříny Porsche jsou již hodně „vousaté“ (2012) a Aston Martin se zde radoval také jedinkrát (2015). Klíč k úspěchu se skrývá v pneumatikách, jejichž počet byl pro letošní sezónu redukován a jezdci se k nim budou muset chovat velmi ohleduplně. První závod v Anglii sice ukázal, že obavy ze ztráty závodní akce v důsledku šetření s omezeným počtem pneumatik se nenaplnily, ale jak se říká - jedna vlaštovka jaro nedělá. Uvidíme, jak se situace vyvine ve SPA-Francorchamps. Zdejší nepředvídatelné počasí nám naopak může připravit velmi zajímavou podívanou, pokud se ke slovu, podobně jako v Silverstone, dostanou i mokré a přechodné pneumatiky.

LMGTE Am

Amatérská GéTéčka jedou s největší pravděpodobností svou poslední sezónu. Jako by se jednotlivé posádky nechtěly s touto situací smířit, připravily nám v minulém závodě úžasnou akční podívanou. V posledním kole se o vítězství prali Aston Martin #98 a Spirit of Race Ferrari #54. Přibližně v polovině posledního kola však oba vozy mezi sebou kolidovaly a z vítězství se tak, dle pořekadla „Když se dva perou, třetí se směje“, radovala posádka Clearwater Racing Ferrari #61. Pro trojici Weng Sun Mok, Matt Griffin a Keita Sawa to byl doslova zlatý debut ve WEC. Ovšem ve SPA-Francorchamps to bude zcela jistě jiná káva a z vítězství se zde může radovat jakákoli z pěti posádek, které letos v této kategorii měří své síly.

Závodní okruh SPA Francorchamps leží v trojúhelníku mezi městy Malmedy, Stavelot a Francorchamps na jihovýchodě Belgie.  Trať je situována v kopcovité krajině a díky tomu je její profil vertikálně poměrně bohatý. Víte, že průměrná nadmořská výška okruhu je 400 m n.m?

Trať SPA-Francorchamps byla, ostatně jako všechny závodní okruhy té doby, vytýčena na běžných veřejných komunikacích. Historie okruhu sahá do roku 1924, kdy se zde jel první mezinárodní závod. Víte, že v té době okruh měřil 15 kilometrů? A víte, že se jedná o nejstarší okruh v současném seriálu WEC?

Součástí původní trati byla i rovinka Masta. Jednalo se o téměř 4 km dlouhý úsek mezi městečky Malmedy a Stavelot, který byl zhruba v polovině své délky přerušen šikanou mezi farmářskými usedlostmi. Víte, že právě zde se v roce 1966 přihodila Jackiemu Stewartovi v závodním voze BRM vážná nehoda?

Jackie Stewart vylétl z trati a jeho vůz skončil koly vzhůru doslova zapadlý ve sklepení jednoho ze zdejších domů. Jezdec při nehodě utrpěl zlomeninu tří žeber a navíc na jeho tělo visící bezvládně z trosek vytékal benzín z roztržené nádrže. Víte, že trvalo dalších 13 let, než trať v roce 1979 přišla o toto nebezpečné místo?

Současná podoba okruhu je z roku 2007, kdy byla postavena nová pit lane a nový paddock. Úpravou prošel i nájezd na cílovou rovinku včetně předcházející pasáže nazvané Bus Stop. Současná trať má délku 7004 m a díky své délce a rozložení se zde poměrně často stává, že jedna její část je suchá a svítí na ní sluníčko, kdežto v jiném úseku poměrně vydatně prší. Víte, že mnoho jezdců okruh ve SPA-Francorchamps přirovnává k japonské Suzuce?

Google+ Vytisknout

Diskuze: WEC - SPA-Francorchamps: Ostrý trénink před Le Mans

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

di Resta, Paul

Mercedes by mohl do DTM nasadit několikanásobného mistra WRC!

René Rast získal první vítězství sezony pro Audi

Zandvoort: Audi v neděli ukončuje zásluhou Rasta svoje čekání na vítězství

Paffett, Gary

Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

Daniel Juncadella (muž zcela vpravo) měl na Norisringu důvod k úsměvu

První pole position a první pódium je pro Juncadellu super motivací

Wittmann, Marco

Norisring: Wittmann vyhrál, Paffett s Glockem vzájemně kolidovali

Wittmann, Marco

Zanardi pojede s BMW v Misanu závod DTM!

Mortara, Edoardo

Norisring: Mortara pořáží v těsném duelu Paffetta o 0,6 vteřiny!

Wittmann, Marco

Foto: Ohlédnutí se za závodem na Hungaroringu

Wittmann, Marco

Hungaroring: BMW slaví v neděli hattrick

di Resta, Paul

Hungaroring: V sobotním závodu v Maďarsku vítězí di Resta s Mercedesem

reklama
reklama

Doporučujeme

Markus Winkelhock

ADAC-GT-Masters v Oscherslebenu: Body pro Salaquardu

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Zandvoort: Audi v neděli ukončuje zásluhou Rasta svoje čekání na vítězství

  2. Zandvoort: Mercedes opanoval závod se čtyřmi vozy, Paffett slaví vítězství

  3. Mercedes by mohl do DTM nasadit několikanásobného mistra WRC!

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud