Hornish jr. může změnit vývoj šampionátu

ar1, 12. srpna 2005, 15:10 Google+

Sam Hornish jr., jenž absolvuje v Kentucky Speedway svůj 50. start v šampionátu IndyCar Series,...

Hornish jr., Sam

Hornish jr., Sam | foto: IRL

bude mít v případě dobrého umístění skvělou příležitost otočit situaci na čele tabulky průběžného hodnocení jezdců.

Sezona se blíží ke svému závěru a Sam Hornish jr. bude muset tvrdě bojovat o každý metr tratě se současným vedoucím jezdcem průběžného hodnocení Danem Wheldonem. IndyCar jde totiž do finále a každá zbytečná ztráta by se nemusela při lámání chleba vyplatit.

12. podnik sezony se pojede na ovále v Kentucky Speedway, který měří 1,5 míle a Hornish jr. zde zvítězil již v roce 2003. Navíc v posledních pěti závodech dojel vždy do pátého místa. Hornish jr. má na Kentucky vůbec dobré vzpomínky, v jeho debutové sezoně zde totiž dokázal vést startovní pole celých 38 kol! Nakonec ale v cíli skončil devátý, ale i tak to byl skvělý výkon na nováčka). Byl to jeho teprve sedmý start v kariéře.

Do konce sezony ještě zbývají 4 podniky na oválech a 2 na klasickém okruhu. Už o tomto víkendu může tedy Hornish jr. začít útok na zisk třetího titulu šampióna IndyCar Series.