Enge poznává IRL

ar1, 3. října 2004, 13:35 Google+

Tomáš Enge se v průběhu prvního závodního víkendu IRL musí učit mnoho věcí a v prvních dvou dnech pracoval s týmem Patrick Racing na nastavení vozu pro závod.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: Shawn Payne/IRL

Sdílejte článek

Český jezdec odstartuje do svého premiérového závodu IRL v California Speedway z 19. místa.

California Speedway hraje v Engeho kariéře zvláštní roli, protože minulý rok tam jel poprvé na oválu a tento víkend tam s týmem Patrick Racing debutuje v závodu série IRL. Enge, první český jezdec ve formuli 1, znovu píše historii, neboť bude prvním Čechem, který nastoupí do závodu IRL. První dva dny jízd představovaly ideální příležitost k získání dalších zkušeností. Enge před tímto víkendem s týmem Patrick Racing dvakrát testoval, ale nikdy neměl šanci jet ve skupině vozů. V prvním dnu zajel Enge 18. čas a odjel celkem 73 kol. V sobotním tréninku byl 19. a stejná příčka mu patřila i v kvalifikaci. Z jezdců Chevroletu byl nejrychlejší Ed Carpenter, který skončil na 11. místě. Závěrečný zahřívací trénink byl velmi povzbudivý, protože Enge byl s nastavením pro závod velmi spokojen a dokonce zajel rychlejší čas než v kvalifikaci.

V IRL se v pátek jedou dva devadesátiminutové tréninky, ovšem jezdci jsou v nich rozděleni do dvou skupin a každá z nich má polovinu tohoto času tedy 45 minut. Na dvě skupiny je rozdělen rovněž sobotní ranní trénink, v kvalifikaci pak je každý jezdec na trati sám a k dispozici má dvě měřená kola. Vítězem kvalifikace se stal Helio Castroneves, který získal třetí pole position v řadě. Smůlu měl lídr šampionátu Tony Kanaan, který pro technické problémy nenastoupil do kvalifikačního kola a do závodu odstartuje z konce startovního pole. Kanaan může už tento víkend rozhodnout o titulu, stačí mu dojet na čtvrtém nebo lepším místě.

Tomáš Enge: „Byly to pro mě dva rušné dny, protože se stále všechno učím. V průběhu všech tréninků jsme se připravovali hlavně na závod. V pátek jsem měl poprvé šanci jet ve skupince vozů a už vím, jak to ovlivňuje chování vozu. Také jsem poznal, jak teplota vzduchu ovlivňuje nastavení, vše se liší proti tomu, na co jsem byl zvyklý. Celkově jsem spokojený se zlepšením, kterého jsme v těchto dvou dnech dosáhli. Mé kvalifikační kolo bylo za daných okolností dobré. Zahřívací trénink byl velmi povzbudivý, protože jsme udělali změny v nastavení s ohledem na závod a jízdu ve skupině vozů. Vůz se choval velmi dobře a zajel jsem svůj nejlepší čas víkendu. V průběhu víkendu jsem se také učil spolupracovat s mým spotterem, kterým je Al Unser junior. Mým hlavním cílem pro závod je dojet až do cíle a naučit se tak co nejvíce. Očekávám rychlý závod, pokud vím, tak loni tady byla jen jedna žlutá fáze a tento rok to může být stejné.“

Foto: Shawn Payne/IRL
Google+ Vytisknout

Diskuze: Enge poznává IRL

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Další články

Aktuálně

reklama
reklama

Doporučujeme

Castroneves, Helio

Castroneves vybojoval start z 1. pozice

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud