Enge poznává IRL

ar1, 3. října 2004, 13:35 Google+

Tomáš Enge se v průběhu prvního závodního víkendu IRL musí učit mnoho věcí a v prvních dvou dnech pracoval s týmem Patrick Racing na nastavení vozu pro závod.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: Shawn Payne/IRL

Sdílejte článek

Český jezdec odstartuje do svého premiérového závodu IRL v California Speedway z 19. místa.

California Speedway hraje v Engeho kariéře zvláštní roli, protože minulý rok tam jel poprvé na oválu a tento víkend tam s týmem Patrick Racing debutuje v závodu série IRL. Enge, první český jezdec ve formuli 1, znovu píše historii, neboť bude prvním Čechem, který nastoupí do závodu IRL. První dva dny jízd představovaly ideální příležitost k získání dalších zkušeností. Enge před tímto víkendem s týmem Patrick Racing dvakrát testoval, ale nikdy neměl šanci jet ve skupině vozů. V prvním dnu zajel Enge 18. čas a odjel celkem 73 kol. V sobotním tréninku byl 19. a stejná příčka mu patřila i v kvalifikaci. Z jezdců Chevroletu byl nejrychlejší Ed Carpenter, který skončil na 11. místě. Závěrečný zahřívací trénink byl velmi povzbudivý, protože Enge byl s nastavením pro závod velmi spokojen a dokonce zajel rychlejší čas než v kvalifikaci.

V IRL se v pátek jedou dva devadesátiminutové tréninky, ovšem jezdci jsou v nich rozděleni do dvou skupin a každá z nich má polovinu tohoto času tedy 45 minut. Na dvě skupiny je rozdělen rovněž sobotní ranní trénink, v kvalifikaci pak je každý jezdec na trati sám a k dispozici má dvě měřená kola. Vítězem kvalifikace se stal Helio Castroneves, který získal třetí pole position v řadě. Smůlu měl lídr šampionátu Tony Kanaan, který pro technické problémy nenastoupil do kvalifikačního kola a do závodu odstartuje z konce startovního pole. Kanaan může už tento víkend rozhodnout o titulu, stačí mu dojet na čtvrtém nebo lepším místě.

Tomáš Enge: „Byly to pro mě dva rušné dny, protože se stále všechno učím. V průběhu všech tréninků jsme se připravovali hlavně na závod. V pátek jsem měl poprvé šanci jet ve skupince vozů a už vím, jak to ovlivňuje chování vozu. Také jsem poznal, jak teplota vzduchu ovlivňuje nastavení, vše se liší proti tomu, na co jsem byl zvyklý. Celkově jsem spokojený se zlepšením, kterého jsme v těchto dvou dnech dosáhli. Mé kvalifikační kolo bylo za daných okolností dobré. Zahřívací trénink byl velmi povzbudivý, protože jsme udělali změny v nastavení s ohledem na závod a jízdu ve skupině vozů. Vůz se choval velmi dobře a zajel jsem svůj nejlepší čas víkendu. V průběhu víkendu jsem se také učil spolupracovat s mým spotterem, kterým je Al Unser junior. Mým hlavním cílem pro závod je dojet až do cíle a naučit se tak co nejvíce. Očekávám rychlý závod, pokud vím, tak loni tady byla jen jedna žlutá fáze a tento rok to může být stejné.“

Foto: Shawn Payne/IRL
Google+ Vytisknout

Diskuze: Enge poznává IRL

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Audi nemá důvod něco měnit, ponechává si tak stejnou jezdeckou sestavu

Audi potvrdilo jezdeckou sestavu DTM pro příští rok

Většina jezdecké sestavy BMW pro příští sezonu DTM je známá

BMW potvrdilo pět jezdců pro příští rok

reklama
reklama

Doporučujeme

Castroneves, Helio

Castroneves vybojoval start z 1. pozice

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud