Jezdci Newman/Haas zaostřili na Tracyho

ar1, 10. července 2004, 04:59 Google+

Po čtyřech druhých pozicích z pěti závodů Bruno Junqueira doufá, že se v Molson Indy Toronto dostane opět na pódiové umístění.

bourdais, sébastien

bourdais, sébastien | foto: Photo by Phil Abbott, USA LAT Photographic

Jeho týmový kolega Francous Sebastien Bourdais vyhrál z pěti letošních závodů již tři a doufá, že jeho dominantní výkon bude i v Torontu pokračovat. K tomu, aby oba jezdci dosáhli double pro tým Newman/Haas, musí porazit místního miláčka diváků a favorita závodu rodáka z Ontaria Paula Tracyho. Tracy zde loni vyhrál jak kvalifikaci do závodu, tak i 112 kol ve vedení z něj dělá oprávněně favorita. Navíc vyhrál způsobem start-cíl a s 35 sekundovým náskokem na druhého jezdce.

„Loni jsem se kvalifikoval na druhé pozici za Paulem a jel jsem celý závod druhý, ale poslední pit stop jsme měli problémy,“ vzpomíná Junqueira. „Michel Jourdain jr. me dostal v boxech a já nakonec skončil třetí. Byl jsem druhý nejrychlejší jezdec dne. Doufám, že letos budeme lepší, i když jsem si jistý, že Paul je opět favoritem a bude silný. Vím, že naše auta jsou letos lepší a opět s ním budeme bojovat. Myslím, že jeho vítězství loni bylo skvělé. Doufám, že si toho užil, protože se letos pokusím ho překonat.“

Junqueira vedl poslední tři závody průběžné pořadí jezdců a nyní jej v Clevelandu překonal jeho týmový kolega Bourdais, který vede s minimálním bodovým náskokem šampionát.

„Skončil jsem letos čtyřikrát na druhé pozici, což je skvělá pozice pro příští vítězství, ale toho jsem zatím nedosáhl,“ říká Junqueira, který přijel do Toronta již v úterý, aby zde podpořil Miss Indy. „Můj cíl je vyhrát šampionát, ale rád bych vyhrál nějaké závody. Těším se již na Toronto, trať znám dobře a věřím, že zde letos poprvé můžu dosáhnout na vítězství.“

V minulosti zde tým závodil již 19x a šestkrát zde vyhrál. Naposledy tohoto vítězství užil pozdější šampión Cristiano da Matta, nynější jezdec Toyoty ve Formuli 1. Da Mtta zde vyhrál jak kvalifikaci, tak závod. Michael Andretti za tým NHR vyhrál zbylých pět závodů a to v letech 1989, 1991, 1992, 1995 a v roce 2000. Jinak jezdci NHR zde zaznamenali 13 pódiových umístění z toho 3 druhé a 4 třetí. Junqueira doufá, že zde letos vyhraje a přidá tak cenné vítězství k celkovému zisku titulu.

V pěti letošních startech Sebastien Bourdais vyhrál tři závody šampionátu. Naposledy minulý týden v Clevelandu. Ačkoliv si je vědom nedávného řetězu vítězství, uvědomuje si, že i loni zde měl tým velké ambice a výsledek nebyl ideální. Loni Bourdais po hledání ideálního nastavení vozu skončil čtvrtý. Zkušenosti využil až ve Vancouveru. Bourdais je velkým optimistou i pro letošní závod zde v Torontu.

„Pro náš tým jsou tři vítězství z pěti závodů velmi povzbuzující,“ řekl Bourdais. „Věřím, že jsme konkurenceschopní pro tuto trať. Loni bylo Toronto pro mě obtížným závodem. Trať je velmi náročná. Snažili jsme se najít ideální pneumatiky pro závod. Obzvlášť je zde těžké najít ideální nastavení, protože je zde minimálně čtyři až pět různých druhů asfaltů, čímž se po celé trati mění podmínky jízdy. Ani já nevěděl, co mám od trati loni očekávat. Trať jsem se loni naučil až druhý den. Navíc ten den ještě pršelo a to nebylo pro nováčky moc snadné. Se čtvrtou pozicí jsem byl víc než spokojený. Potom jsme dosáhli lepšího nastavení ve Vancouveru, tak doufám, že letos toho využijeme v obou závodech.“

Bourdais zde bude mít mnoho francouzsky mluvících kanadských fanoušků. Tým udělá maximum pro dobrý výsledek v ulicích Toronta…