Vancouver: Tracy ovládl šampionát

ar1, 28. července 2003, 02:14 Google+

Domácí jezdec Paul Tracy zvítězil i ve druhém závodě na kanadské půdě, který se jel ve Vancouveru. Závod byl...

poznamenán četnými nehodami a poruchami.

“Bylo to děsné,“ prohlásil po závodě Paul Tracy, který tak po tomto závodě zvýšil své vedení na rozdíl dvaceti bodů. Druhý je v průběžném pořadí jeho rival letošní sezony Brazilec Bruno Junqueira, který zde dojel do cíle na druhém místě.

“Nyní jsme dokázali zajet kanadské double,“ dodal Tracy. Tým, vůz, pneumatiky a také motor pracovali fantasticky, s čímž bylo snadné zvítězit.“

Junqueira byl hned po startu penalizován za kontroverzní start, když ve dvacátém kole dostal penalizaci a musel před sebe Tracyho pustit.

Třetí místo obsadil Sebastien Bourdais, který měl krátce po startu kontakt s Robertem Morenem. Dobrá taktika a práce týmu však dopomohla mladému Francouzi k návratu na bodované pozice a dokonce na stupně vítězů.

Čtvrtou pozici kontroloval Michel Jourdain junior a pátý dokončil závod Brit Darren Manning.

Příští, již 12. podnik letošního seriálu Champ Car World series se pojede 3. srpna 2003 na okruhu Mid-Ohio, Elkhart Lake ve státě Wisconsin, USA. Tento závod se také jezdí pod názvem Road America. Záštitu nad tímto okruhem drží bývalý mistr světa Formule 1 a CART Mario Andretti.