Nashville: Scott Dixon na Pole position

Michal Schmoranzer, 19. července 2003, 21:48 Google+

Scott Dixon neustále pronásleduje svého úhlavního rivala a vedoucího jezdce šampionátu Tonyho Kanaana.

Dixon zajel v kvalifikaci na noční závod Firestone Indy 200 nejrychlejší čas. Pro mladého australana je to již třetí Pole position v této sezoně.

Dixon je v průběžném pořadí druhý, 31 bodů za Kanaanem, který do závodu odstartuje z desáté pozice. Vedle Scotta Dixona se do první řady postaví jezdec ze stáje Penske Helio Castroneves, který ale na Dixona ztratil celou jednu desetinu. Třetí na startu bude překvapivě stát nováček roku Tora Takagi.

Obrovské zklamání zažili dodavatelé motoru Chevrolet. Nejrychlejší jezdec s tímto motorem byl v kvalifikaci Vitor Meira a to na patnáctém místě. Loňský mistr světa Sam Hornish jr. dokonce obsadil až předposlední dvacátou příčku. Naopak jezdci s motory Toyota obsadili prvních šest míst.