Abraham senzačně vyhrál Moto2 ve Valencii

iMotorSport.cz / mediafax, 7. listopadu 2010, 13:35 Google+

VALENCIE, ZÁVOD MOTO2; Český závodník Karel Abraham vyhrál v neděli Velkou cenu Valencie silničních motocyklů ve třídě Moto2. Druhý skončil Ital Andrea Iannone, třetí proťal cílovou metu Julian Simon ze Španělska.

371

Dvacetiletý český motocyklista Karel Abraham se během závodu propracoval mezi nejlepší čtyřku, když zajížděl nejlepší časy ze všech startujících a bojoval o umístění na stupních vítězů. Nejdůležitější moment závodu přišel v posledním kole ve chvíli, kdy byl Abraham třetí. Mistr světa Toni Elias ze Španělska jedoucí na druhé pozici ťukl do stroje vedoucího Itala Iannoneho, opustil trať a ze závodu odstoupil. Menší kolize ale rozhodila i italského závodníka, čehož využil k ataku Abraham a posunul se na první pozici. Pak už před sebe brněnský rodák nikoho nepustil a mohl slavit největší úspěch v kariéře.

Moto2: 1. ABRAHAM (ČR/FTR) 43:49,499, 2. Iannone (It./Speed Up) +0,522, 3. Simon (Šp./Suter) +0,583, 4. Lüthi (Švýc./Moriwaki) +0,760, 5. Redding (Brit./Suter) 4,205.

Konečné pořadí MS ve třídě Moto2: 1. Elias (Šp./Moriwaki) 271 bod, 2. Simon (Šp./Suter) 201, 3. Iannone (It./Speed Up) 199, 4. Lüthi (Švýc./Moriwaki) 156, 5. Corsi (It./Motobi) 138,... 9. ABRAHAM (ČR/FTR) 96, 34. PEŠEK (ČR/Moriwaki) 5.