Smrž dojel v MS superbiků na Nürburgringu 11.

iMotorSport.cz / mediafax, 6. září 2009, 19:08 Google+

NÜRBURGRING, ZÁVOD; Český motocyklový závodník Jakub Smrž dojel v nedělních závodech mistrovství světa superbiků na německém okruhu Nürburgring na třináctém a jedenáctém místě a v průběžném pořadí šampionátu je desátý. Vede Američan Ben Spies.

371

Americký pilot stáje Yamaha Ben Spies vybojoval v úvodním závodě své dvanácté letošní vítězství, druhý dojel jeho největší rival v boji o mistrovský titul, Nokijuki Haga z Japonska. Druhý, odpolední závod, se stal kořistí Brita Jonathana Rey, který na motocyklu Honda vyhrál před Spiesem a Carlosem Checou ze Španělska.

MS superbiků, Nürburgring:

1. závod: Spies (USA/Yamaha) 39:04,818. 2. Haga (Jap./Dukati) +3,850, 3. Checa (Šp./Honda) +6,990, ... 13. SMRŽ (ČR/Dukati) +31,069.
2. závod: 1. Rea (Brit.) 39:01,561, 2. Spies (USA/Yamaha) +0,786, 3. Checa (Šp./Honda) +4,993, ... 11. SMRŽ (ČR/Dukati) +29,367

Pořadí MS: 1.Spies (USA/Yamaha) 364 b., 2. Haga (Jap./Dukati) 346, 3. Fabrizio (It./Ducati) 289, 4. Rea (Brit./Honda) 244, 5. Biaggi (It./Aprilia) 224, ... 10. SMRŽ (ČR/Dukati) 140.