Stoner kráľom brnenského testu

Marcel Letko, 19. srpna 2008, 09:55 Google+

To, čo sa Caseymu Stonerovi nepodarilo v nedeľnej grandprix, si vynahradil o deň neskôr. 22-ročný Austrálčan, druhý muž priebežného poradia sa dostal do čela výsledkovej listiny počas popretekových testov v českom Brne.

371

Jazdec Ducati vykúzlil takmer neuveriteľné kolo. S časom 1:56,261 bol takmer o sekundu rýchlejší ako deň predtým Valentino Rossi! Stoner dokonca uviedol, že v tíme nič prevratného neskúšali a výborná rýchlosť mu dáva nádej do ostávajúcej časti sezóny.

Rossimu patril druhý najlepší čas dňa,  no líder priebežného poradia a čerstvý víťaz pretekov v Brne nevydal zo seba úplné maximum. 29-ročný šampión ráno porovnával pneumatiky Bridgestone a neskôr sa venoval testovaniu elektronických systémov motorky Yamaha.

Aj na ďalších pozíciách sa objavili mená jazdcov, ktorých stroje obúvajú pneumatiky značky Bridgestone. Tretí skončil Elias na Ducati, nasledovaný Nakanom na Honde a Vermuelenom na Suzuki.

Až na 6. mieste systém evidoval prvého účastníka na Michelinoch, ktorým bol Colin Edwards na Tech 3 Yamaha.

Tohtoroční víťazi Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo, dúfajúci v zlepšenie francúzskych gumárenských produktov, obsadili štrnástu, resp. deviatu pozíciu. Ich celkové straty na dominantného Stonera však boli opäť priveľké.