Monterrey: Paul Tracy nejrychlejší v 1. kvalifikaci

ar1, 22. března 2003, 03:19 Google+

Po svém vítězství v úvodním závodě sezony šampionátu „The Bridgestone Presents The Champ Car World Series Powered by Ford“ v St. Petersburgu, si zajistil kanadský jezdec týmu Forsythe Indeck #3 Paul Tracy také pomyslné Pole Position v první kvalifikaci na Grand Prix Monterrey.

Tracymu se povedlo ve 40 minutové kvalifikaci hned ve třetím kole zajet fantastický čas 1:17,220 s, s průměrnou rychlostí 157,857 km/h. “OK, vyjel jsem z boxů, zajel jsem dvě zahřívací kola a ihned poté se mi povedlo v dalším letmém kole zajet tento čas“, prohlásil Tracy po jeho jízdě. “Poté jsem již tento výkon nemohl zopakovat“. “Později bylo na trati mnoho vozů, které se snažili o totéž“. “Čas jsem měl téměř o 2 sekundy rychlejší než v roce 2002“.

Zatímco Tracy měl skoro jasnou první příčku pomyslného Pole Position, za jeho zády se uskutečnil skutečně tvrdý boj o další pozice. O tyto pozice společně bojoval domácí jezdec Michel Jourdain junior se Sebastienem Bourdaisem, Alexem Taglianim a Bruno Junqueirou. Junqueira ale musel brzy pro mechanické problémy do boxů, takže další boj se odehrával bez něj.

O 10 minut později se stala zásadní změna, když se na definitivní druhou příčku dostal svým dobrým časem Španěl Oriol Servia. “Víte, jsem šťastný, že se mi povedlo zajet toto čisté kolo v závěru kvalifikace“, řekl Servia.

Třetí skončil Patrick Carpentier s druhým vozem Forsythe Indeck tentokráte s číslem 32. Jeho čas mu stačilna to, aby další hráč ve hře Brazilec Bruno Junqueira s vozem Pacificar Newman obsadil čtvrtou příčku, což po jeho problémech je dozajista úspěch. Další účastník úvodní bitvy 1. kvalifikace Mexičan Michel Jourdain junior obsadil nakonec pátou příčku, se kterou byl nadmíru spokojen.

Majitel Pole Position ze závodu v St. Petersburgu Francouz Sebastien Bourdais zde v Mexiku neměl až tak dobrý den, protože jeho čas stačil „pouze“ na šestou pozici a za něj se zařadil Alex Tagliani.

Ostatními mexickými piloty byli Mario Dominguez - Herdez Competition na 7. pozici a zdejší hrdina Adrian Fernandéz na 8. pozici.

Nováček soutěže Brit Darren Manning z týmu RAC Walker Racing vedl další kontingent vozů Reynard s 10. pozicí.

Zatím poslední nováček letošního ročníku, který se ke startovnímu poli přidal právě zde v Monterrey, #11 Alex Yoong (nahradil Roberta Gonzalese) v týmu Dale Coyne Racing, se poprvé v jeho kariéře posadil zde v Mexiku do vozu seriálu Champ Car. Dnes mu patřila 19. pozice.

Diskuze: Monterrey: Paul Tracy nejrychlejší v 1. kvalifikaci