Nebezpečné vypuštění = 3 000 Euro pro RMG BMW

iM2, 4. května 2014, 20:38 Google+

Maxim Martin, loňský testovací jezdec BMW, letos postoupil do role závodního jezdce. V týmu RMG, který byl vloni jasně nejhorším týmem mnichovské značky, se stal kolegou svého předchůdce v testovací roli - Marco Wittmanna. Zatímco jeden vůz týmu vyhrál, druhý dojel úplně poslední.

Martin, Maxime

Martin, Maxime | foto: dtm.de - HOCH ZWEI

Týmu RMG BMW se nepovedená zastávka Maxima Martina hodně prodražila. Po závodě mělo nebezpečné vypuštění z boxového stání dohru, když tým dostal od komisařů pokutu ve výši 3 000 EUR [cca 81 000 CZK]. Komisaři sankcionovali tým za to, že levé přední  kolo nebylo při odjezdu od mechaniků upevněno.

Martin byl po této chybě v cíli klasifikován na 20. místě. Mechanici jej museli znovu zatlačit do boxů, kde mu matku na předním kole utáhli. Belgičan touto chybou ztratil spoustu času. Na chybu BMW doplatil také Daniel Juncadella, který zůstal zaseklý za nepojízdnou M4 DTM v boxové uličce.

Nová posila BMW z vlastních řad - loňský testovač Martin povýšil do závodního kokpitu