Oschersleben: Saleen opět nejrychlejší

Daniel Šupa, 21. září 2003, 12:02 Google+

Walter Lechner Jr. s vozem Saleen S7-R týmu Konrad Motorsport byl opět nejrychlejším.

Žlutě lakovaný vůz posádky Konrad / Lechner / Seiler zajel na východoněmeckém okruhu Oschersleben nejlepší čas a tým si připsal další letošní Pole position.

Téměř 5 desetin vteřiny ztratila posádka Mike Hezemans / Anthony Kumpen, startující v barvách týmu Force One Racing s vozem Chrysler Viper GTS-R.

Druhá řada na startu je tvořena dalším Saleenem, tentokrát týmu Graham Nash Racing, pilotovaným dvojicí Erdos / Newton a druhým vozem týmu Force One Racing, za jehož volantem se střídají Alliot a Hallyday.

Třetí řada patří oběma továrním vozům Lister Storm. Vítězná dvojice z posledního závodu v Anderstorpu Campbell-Walter / Kinch byla opět v kvalifikaci pomalejší, jak týmový dvojice Piccini / Sterckx.

Až 7. místo na startu zbylo pro handicapovými nařízeními zpomalovaný vůz Ferrari F550 Maranello vedoucí posádky průběžného pořadí Bobbi / Biagi.

Ve třídě N-GT byly nejrychlejší posádky startující s vozy Ferrari F360 Modena. Ze 17. místa celkově odstartuje Andrea Bertolini / Fabrizio de Simone z týmu JMB Racing. Prakticky 8 desetin vteřiny ztratilo druhé Ferrari konkurenční stáje Team Maranello Concessionaires pilotované dvojicí Jamie Davies / Darren Turner. Třetí čas zajelo Porsche týmu Freisinger Motorsport a za jeho volantem se budou střídat v dnešním závodě Ortelli a Lieb.

Tomáš Enge a Robert Pergl startující s vozem Ferrari F360 Modena skončili 6. ve třídě N-GT a celkově na 23. místě.