Wilson zakončil sezonu vítězstvím

ar1, 9. prosince 2002, 11:45 Google+

Šampion seriálu FIA F 3000 z roku 2001 Brit Justin Wilson zakončil sezonu v seriálu Telefonica World Series vítězným závodem. Tento seriál je v jeden z dalších šampionátu F3000, kterých se účastní již známé tváře motoristického sportu.

Justin Wilson zvítězil v posledním závodě šampionátu Telefonica World Series v brazilském Interlagosu.
Závod dokončil s dvacetisekundovým náskokem před druhým Antoniem Garciem. Wilsonův týmový kolega Franck Montagny dokončil závod na třetím místě.

Wilson startoval z druhé pozice. Po startu měl na ¨mokré trati problémy, díky nimž spadl za Base Leinderse. Po dokončení prvního kola, Wilson ztrácel jen čtvrt sekundy na Riccarda Zontu. V zatáčce č. 1 se pokusil Zontu předjet vnějškem a to se mu podařilo. Franck Montagny také Zontu předjel a společně s Wilsonem jezdili v čele závodu.

Leinders dokázal projít zastávkami tzv. Pit-Stopy velmi rychle a ujal se vedení. Ne však na dlouho. Dostal penalizaci Stop & Go, takže do vedení šel opět Wilson.

"Po kvalifikaci jsem doufal v mokrý závod". "Na vodě je náš tým dobrý", prohlásil Wilson.

Čtvrtý skončil překvapivě Narain Karthikeyan, který skončil před Riccardem Zontou. Další, koho zastil trest Stop & Go byl Francouz Jean-Christophe Ravier.