Road A.: Šampiony Lehto s Wernerem

Daniel Šupa, 23. srpna 2004, 21:56 Google+

Ve včerejším závodě oslavili piloti Audi R8 předčasný zisk titulu celkovým vítězstvím.

Werner, Marko

Werner, Marko | foto: ALMS/Rick Dole

LMP1: Hrubka po startu, vítězství a titul v cíli

JJ Lehto si však závod řádně zkomplikoval, když hned po startu a kontaktu s Lolou Jona Fielda vytočil parádní hodiny a propadl se na konec startovního pole.

Zhaslý motor musel znovu nastartovat a teprve poté se vydal na stíhací jízdu. Díky technickým problémům svých největších soupeřů se nakonec stáj ADT Champion radovala z dalšího letošního vítězství a celkového prvenství, které již posádce Lehto / Werner nikdo nevezme. Vítěz kvalifikace, Lola týmu Dyson Racing, vedla startovní pole až do 29. kola, kdy musel James Weaver ze závodu odstoupit pro prasklé výfukové potrubí.

Stejné problémy vyřadily i týmové kolegy s dalším vozem třídy LMP1. Se ztrátou kola skončili druzí Jon Field a Duncan Dayton s Lolou stáje Intersport Racing.

LMP2: Vítězný debut nového Courage C65

Ian James a James Gue triumfovali s novým vozem Courage C65 AER hned při jeho prvním startu a francouzský speciál tak potvrdil očekávání, která v něj šéf stáje Miracle Motorsports John Macaluso vkládal.

James / Gue nedali soupeřům šanci a od startu si hlídali vedení. Na druhém místě jezdila dvojice Clint Field a Robin Liddell, kteří vyhráli poslední tři závody této třídy. Ale v Road America měli smůlu, když jejich Lola B2K/40 - Judd vypověděla službu. Posádka byla diskvalifikována pro opravu mimo boxy stáje.

Druhý tak byl klasifikován další vůz týmu Miracle Motorsports pilotovaný dvojicí Macaluso / Borkowski. Na třetím místě skončila trojice McMurry / Willman / Bucknum s vozem Pilbeam MP91 - Nissan.

GTS: Corvette Racing počtvrté nejlepší

Další titul v týmech získala tovární stáj díky třetímu a čtvrtému místu celkově, když byla znovu úspěšnější dvojice Beretta / Gavin. Druzí ve třídě skončili se ztrátou 14 vteřin týmoví kolegové Fellows / O'Connell. Třetí ve třídě dojeli Borcheller / Mowlem se Saleenem stáje ACEMCO.

GT: Timo Bernhard díky vítězství do čela klasifikace

V nejslabší a nejsilněji zastoupené třídě panuje i velká vyrovnanost. Druhým vítězstvím za sebou se však pilot týmu AJR dostal do vedení průběžného pořadí. Ve voze Porsche 911 GT3 RS se střídá s Jorgem Bergmeisterem. Murry / Stanton skončili druzí a Overbeek / Law třetí. Všechny tři posádky přijely v jediném kole.

Po 6 závodech v rozmezí 8 týdnů čeká seriál přestávka. Dalším podnikem bude 25. září vytrvalostní závod v Petit Le Mans na 1000 km a nebo 10 hodin, který startuje v poledne a končí v naprosté tmě.