Toyota si pro sezónu 2017 nastavila laťku odvážně vysoko

MFr, 2. ledna 2017, 18:00 Google+

Technický ředitel Toyoty Pascal Vasselon prozradil, jaké cíle si tato japonská značka stanovila ve vytrvalostním mistrovství světa pro rok 2017. Uvidíme v Le Mans 2017 tři prototypy Toyoty?

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Toyota si pro sezónu 2017 nastavila laťku odvážně vysoko - anotačné foto

Technický ředitel Toyota Gazoo Racing Pascal Vasselon (vlevo) a Prezident týmu Toshio Sato | foto: Toyota Motorsport GmbH

Sdílejte článek

Po katastrofálním roce 2015 vyjela Toyota do sezóny 2016 se zcela novým modelem TS050 Hybrid. Díky kompletně přepracovanému pohonnému ústrojí se prototyp Toyoty posunul do energetické třídy 8MJ a stanul tak v přímém souboji proti konkurenčnímu vozu Porsche. Podle Pascala Vasselona nebude nový model pro nadcházející sezónu tolik revoluční, ale bude se jednat o další evoluční vývojovou fázi stávajícího stroje. Na základě toho si Toyota pro sezónu 2017 vytýčila poměrně ambiciózní cíle, jejichž součástí je nejenom vítězství v šampionátu podpořené triumfem v Le Mans.

Neočekáváme tak velké navýšení výkonu, jako mezi sezónami 2015 a 2016,“ uvedl Pascal Vasselon, „protože některé osvědčené součásti jsme ponechali stejné. Celý náš hybridní systém zůstává ve třídě 8MJ, a i když některé jeho části vylepšujeme, tak s výkonem celého hybridního systému nedosáhneme tak výrazného pokroku, jako před uplynulou sezónou.“

„V oblasti spalovacího motoru jsme, dle mého názoru, udělali velkou změnu směrem k přeplňování. To pro nás byla nová, neprobádaná oblast, což nám způsobilo nemalé problémy. Ale i když to pro nás byl velký krok, tak si myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Nicméně se pro příští rok stále zaměřujeme na další nárůst výkonu. Nevíme, s čím přijde Porsche, a abychom předešli nepříjemnému překvapení, nastavili jsme si poměrně náročné výkonnostní cíle. V tuto chvíli ještě samozřejmě nevíme, nakolik se nám je podaří naplnit, ale pokud jich dosáhneme, tak budeme více, než konkurenceschopní,“ dodal Pascal Vasselon.

Technický ředitel Toyoty se také vyjádřil k otázce nasazení třetího továrního vozu. Přesto, že tým ke konci uplynulé sezóny velmi silně uvažoval o nasazení třetího továrního prototypu do závodu 24H Le Mans 2017, tak Vasselon uvedl, že v této oblasti ještě nepadlo žádné definitivní rozhodnutí. A to ani ve chvíli, kdy Audi oznámilo své odstoupení z WEC. „I když je samozřejmě naší snahou podporovat rozvoj této závodní série a v Le Mans nasadit maximální možný počet vozů, jaký jsme schopni zvládnout, tak doposud neexistuje žádná jednoznačná spojitost mezi tím, co se stalo (odstoupení Audi) a naším rozhodnutím (o třetím voze pro Le Mans),“ zdůraznil Pascal Vasselon. „V tuto chvíli ještě nejsme definitivně rozhodnuti. Ať bude naše rozhodnutí jakékoli, nijak to neovlivní naše plány v oblasti technického rozvoje. Naše konečné stanovisko k účasti v Le Mans oznámíme do konce ledna,“ uzavřel Vasselon tuto otázku.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Toyota si pro sezónu 2017 nastavila laťku odvážně vysoko

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Týmová struktura u Audi zůstává pro rok 2017 beze změny - anotačno foto

Týmová struktura u Audi zůstává pro rok 2017 beze změny

Manor míří do LMP1 - anotačno foto

Manor míří do LMP1

Rebellion Racing má kompletní jezdeckou sestavu pro WEC 2017 - anotačno foto

Rebellion Racing má kompletní jezdeckou sestavu pro WEC 2017

Další prototyp pro LMP1 postaví Ginetta - anotačno foto

Další prototyp pro LMP1 postaví Ginetta

André Lotterer je pro zákaznické vozy LMP1 - anotačno foto

André Lotterer je pro zákaznické vozy LMP1

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMGTE - anotačno foto

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMGTE

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMP2 - anotačno foto

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMP2

reklama
reklama

Doporučujeme

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMGTE

TOP 5 nejlepších jezdců WEC 2016 - kategorie LMGTE

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Týmová struktura u Audi zůstává pro rok 2017 beze změny

reklama

Zprávy odjinud