Na vysychajúcej trati úradoval Stoner

Marcel Letko, 17. července 2009, 16:40 Google+

SACHSENRING - 1. TRÉNING; Do víkendu v Nemecku najlepšie vstúpil jazdec tímu Ducati Casey Stoner. Austrálčana nasledovali ďalší súperi v boji o majstrovský titul Dani Pedrosa a líder priebežného poradia Valentino Rossi.

371

Výsledky ovplyvnilo počasie, ktoré v piatok ukázalo svoju horšiu tvár. Pred začiatkom tréningu pršalo, čo spôsobilo, že vozovka bola spočiatku mokrá. Hoci postupne vysychala, jazdci boli schopní siahnuť po slikoch až v polovičke vymedzeného času. Neskôr sa podmienky viditeľne zlepšovali, čo prinášalo aj ustavičné zmeny v poradí.

Prvenstvo si napokon časom 1:22,779 zabezpečil Casey Stoner, ktorý sa prebojoval do čela výborným záverečným kolom. S odstupom troch desatín sekundy nasledoval víťaz pretekov v Laguna Seca Dani Pedrosa a tretie miesto si vybojoval Valentino Rossi na Yamahe. Za úradujúcim svetovým šampiónom sa umiestnili Randy de Puniet a Alex de Angelis z tímu Gresini Honda.

Jazdec Ducati Nicky Hayden klesol v závere až na 8. priečku, ale v čase, keď sa menili podmienky sa držal vytrvalo na čele. Klzká vozovka vyhovovala aj Marcovi Melandrimu jazdiacemu na motocykli Hayate Kawasaki, Talian ale v závere rovnako doplatil na zlepšujúce sa podmienky a "návrat do normálu".

Jediný kto výraznejšie chyboval na mokrej trati bol Chris Vermeulen, našťastie bez vážnejších následkov.

Dážď ovplyvnil jazdy počas tréningu triedy 125cc. Víťazom sa stal Julian Simon z Bancaja Aspar Team, český zástupca Lukáš Sembera skončil dvadsiatyštvrtý.

V kubatúre 250cc dnes zvíťazil Španiel Hector Barbera z Pepe World Team, Karel Abrahám obsadil 10. priečku a Lukáš Pešek sedemnástu.