Mugello: V MotoGP kraloval Španěl Pedrosa

iMotorSport.cz / mediafax, 7. června 2010, 11:40 Google+

MUGELLO; Velkou cenu Itálie, nedělní čtvrtý závod seriálu mistrovství světa silničních motocyklů, vyhrál v prestižní kategorii MotoGP při neúčasti zraněného Valentina Rossiho španělský závodník Dani Pedrosa. Informaci přinesla agentura Reuters.

371

"Určitě by to byl jiný závod, kdyby startoval Valentino Rossi," prohlásil Pedrosa, který vyhrál suverénním způsobem start-cíl, "Odstartoval jsem dobře, a pak už jsem si jen hlídal vedení. Jsem velmi rád, že jsem vyhrál," dodal.

Na druhém místě dojel vedoucí muž průběžného pořadí, Pedrosův krajan Jorge Lorenzo. "Závod byl pro mě zklamáním," uvedl Lorenzo, "Nedokázal jsem udržet tempo, které jsem jel při tréninku, a to mě mrzí, ale jsem spokojen s 20 body za druhé místo."

Výsledky velké ceny Itálie, kategorie MotoGP: 1. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 42 minut a 28.066 sekundy, 2. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:32.080, 3. Andrea Dovizioso (It./Honda) 42:34.262, 4. Casey Stoner (Austr./Ducati) 42:53.769, 5. Marco Melandri (It./Honda) 42:53.801, 6. Randy de Puniet (Fr./Honda) 42:54.031, 7. Ben Spies (USA/Yamaha) 42:56.872, 8. Aleix Espargaro (Šp./Ducati) 43:08.238, 9. Marco Simoncelli (It./Honda) 43:09.460, 10. Loris Capirossi (It./Suzuki) 43:10.173.

Průběžné pořadí mistrovství světa po 4. závodě: 1. Jorge Lorenzo (Šp./Yamaha) 90 bodů, 2. Dani Pedrosa (Šp./Honda) 65, 3. Valentino Rossi (It./Yamaha) 61, 4. Andrea Dovizioso (It./Honda) 58, 5. Nicky Hayden (USA/Ducati) 39, 6. Randy de Puniet (Fr./Honda) 36, 7. Marco Melandri (It./Honda) 32, 8. Casey Stoner (Austr./Ducati) 24, 9. Marco Simoncelli (It./Honda) 23, 10. Ben Spies (USA/Yamaha) 20.