Stáj AJR vyhrála v Sonomě třídu GT

ar1, 22. července 2004, 04:37 Google+

Stáj Alex Job Racing zvítězila v nedělním závodě v Infineon Grand Prix Sonomy třídu GT s jezdci Timo Bernhardem a Jorg Bergmeisterem.

Enge, Tomáš

Enge, Tomáš | foto: Alex Job Racing

Původně mělo zvítězit Porsche týmu Flying Lizard, ovšem tento vůz při poslední zastávce v boxech porušilo předpisy závodu, přesněji kód 18.10, za nějž obdrželo od vedení závodu penalizaci v podobě 42 sekund. Tím byla posádka van Overbeek/Law odsubnuta až na druhou pozici, před druhou posádku opět týmu AJR, jenž byla ve složení Dumas/Lieb.

Romain Dumas a Timo Bernhard startovali v neděli z prví řady třídy GT. Bernhard svého kolegy z druhé posádky po startu v 18. kole předjel a o 3 kola později byl Dumas sestřelen vozem Porsche, jenž jezdilo na třetí pozici. Dumasovo Porsche se roztočilo a i když z nehody vyvázl nepoškozen, ztratil svoji pozici a klesl až na čtvrté místo v kategorii GT.

Ve 22. kole tým vylepšil strategii. Rozhodnutí padlo na kompletní pit-stop zastávku v boxech, při které byli vyměněni i jezdci. Díky této akci získali pozici, což jim nakonec pomohlo i v cíli závodu.

Nakonec ještě posádka vozu č. 23 Bernhard a Bergmeister zajela nejrychlejší čas závodu třídy GT.