Porsche třídy GT Class zvítězilo ve 24h Daytony

ar1, 3. února 2003, 00:12 Google+

Letošní ročník 24 hodinového závodu v Daytoně se podařilo zvítězit posádce vozu kategorie GT Class s vozem Porsche 911 a jezdeckým složením Kevin Buckler, Michael Schrom, Jorg Bergmeister a Timo Bernhard.

Celkovým vítězem se tak stal vůz GT Class, který odkroužil na okruhu v Daytoně 695 kol na cestě k vítězství.

Ferrari 360 z týmu Risi, které řídili jezdci Johnny Mowlem, Ralf Kelleners a Anthony Lazzaro dokončilo závod na druhém místě před vozem Porsche 911 z týmu Renwerks Motorsport. Výkon vozu z týmu Risi můžeme považovat za velký úspěch, protože vozy Ferrari zde působily velmi nespolehlivě oproti konkurenci.

První z nových prototypů, vůz týmu Multimatic Ford se Scottem Walkerem, Davidem Brabhamem a Davidem Empringhamem dokončili závod celkově na čtvrtém místě. Zdálo se, že by tento vůz mohl dojet nakonec druhý, ale dvě hodiny před cílem měl problémy s motorem a zdržel se v boxech. Druhý prototyp týmu Brumos Porshce Fabcar skončil na pátém místě.

Velké drama se odehrávalo ve třídě GTS, kde vůz týmu Morgan-Dollar Corvette 12 kol vedl ve své třídě závod, jenže poté začaly ve voze problémy. Dokonce jednou skončila řadící páka v ruce jezdci Robu Morganovi. Třídu GTS vyhrál vůz týmu Perspective Racing Mosler 900R, který řídil známý Andy Wallace.

A nakonec ve třídě SRP II získali posádky vozů z týmu Seattle's Nissan/Lola první a druhé místo. Vítězná posádka se skládala z jezdců Ross Bentley a Joe a Justin Pruskowski.