Cleveland: 1. kvalifikace pro duo z Forsythe týmu

ar1, 5. července 2003, 01:36 Google+

Vyhlídka Paula Tracyho na další vítězství ve své 200. Grand Prix se zvýraznila po zisku čtvrtečního provizorního Pole position. Tracy by se rád opět dostal do formy, kterou vládl seriálu…

na počátku letošní sezony. Druhý skončil v 1. kvalifikaci týmový kolega Tracyho, kterým je Patrick Carpentier. Carpentiwer byl ale o půl sekundy horší než vedoucí muž průběžného pořadí jezdců.

Tracy přijal jeden mistrovský bod za toto kvalifikační umístění a má také garanci, že nebude v sobotu startovat ne hůř, než ze druhé startovní pozice v tomto dalším nočním závodě, jenž se pojede na 115 kol.

Nejdřív zajel nejlepší čas Carpentier, zatímco se Tracy trápil s problémy, které měl při průjezdu zatáčkou č. 4. Po výměně svým pneumatik za nové, zajel Tracy čas 58.405s, což se nemohlo rovnat s jeho prvním nastavením vozu.

Nikdo jiný, než právě Carpentier, se k Tracymu již nepřiblížil.

Na třetím místě skončil Sebastien Bourdais a čtvrtý překvapivě Oriol Servia. Vítěz poslední Grand Prix v Portlandu Adrian Fernandez dokončil první kvalifikaci na dobrém sedmém místě.