GP Španělska: Pantano vítězí ve druhé GP

ar1, 3. května 2003, 18:08 Google+

24letý rodák z italské Paddovy Giorgio Pantano se stal vítězem druhé Grand Prix Mezinárodního mistrovství FIA F3000, která se konala dnes na španělském okruhu Circuit de Catalunya. Panatano tak zvítězil způsobem start – cíl a připsal na své konto cenných 10 bodů.

Tentokrát všechny vozy odstartovaly do prvního kola závodu. Do čela se hned po startu dostal Giorgio Pantano, následován Bjornem Wirdheimem. Na třetí pozici se zařadil Riccardo Sperafico, kterému se na záda přilepil Jeff Van Hooydonk. Náš Jarek Janiš bojoval s Enricem Toccacellem o 5. pozici. V souboji nakonec byl úspěšnější Toccacello. Janiš se musel zpočátku spokojit se šestým místem.

V prvním kole se týmový kolega Janiše Yannick Schroeder zapletl do kolize, které se musel vyhýbat tak moc, až skončil v kačírku. Vše však bravůrně zvládl a po návratu na trať začal opět bojovat.

Pantano s Wirdheimem od počátku závodu nasadili obrovské tempo, kterému již nikdo z ostatních závodníků nestačil. Vybudovali si tak náskok několik málo desetin před třetím Speraficem.

Ve 3. kole Janiše předjel Vitantonio Liuzzi, který se posunul na šesté místo. Za Janišem se jezdci zformovali následovně: 8. Kiesa, 9. Bell, 10. Nguyen….

Díky tomu, že odpadl Jeff Van Hooydonk a Liuzzi také, Janiš se posunul na 5. pozici. Vyjel si dostatečný náskok, se kterým mohl v poklidu směřovat do cíle závodu. K posunutí na čtvrtou pozici mu v 25. kole pomohl Riccardo Sperafico, kterého zradila technika.

Kromě několik málo předjetí a jezdeckých chyb se v závodě nic převratného nestalo.

S náskokem skoro 3,3 sekundy zvítězil Giorgio Pantano, před druhým Wirdheimem. Třetí nakonec do cíle dorazil Enrico Toccacello, který na vítězného jezdce ztrácel téměř 21 sekund.

Čtvrtým místem si do své sbírky také připsal 5 bodů náš Jarek Janiš a český tým se mohl radovat také z velmi bojovného výkonu Yannicka Schroedera, který pro tým vybojoval v posledních kolech 1 bod za osmé místo.

Závod dokončilo 12 jezdců.

Další závod se pojede 17. května 2003 jako Grand Prix Rakouska na velmi příjemném okruhu A1 Ring.