Daniel Šupa, 28. června 2004, 15:10 Google+

Po problémech jediných soupeřů zvítězilo Audi R8 dvojice Lehto/Werner.

Lehto, JJ

Lehto, JJ | foto: Audi Sport Press

S kolem ztráty dokončila závod posádka Dyson/Wallace s Lolou stáje Dyson Racing, která v úvodu závodu jezdila po 35 kol ve vedení.

Werner přestál kolizi s pomalejším vozem o kolo, přesto se při pitstopu dostal jeho týmový kolega Lehto do vedení. Vítěz kvalifikace Weaver ze závodu odstoupil hned v úvodu pro poruchu motoru.

Ale ani Dyson se problémům nevyhnul a nabral po smyku při stíhací jízdě a výjezdu mimo trať kolo ztráty.

„Marco odvedl skvělou práci, když bojoval s Andym Wallacem,“ pochválil týmového kolegu Lehto, který slavil své 15. vítězství v ALMS. „Musím pochválit i tým Dyson Racing, bylo velmi chytré nejet do Le Mans a soustředit se na přípravu zde, budou zřejmě v dalších závodech velmi silní.“

„Vůz byl velmi dobrý, Audi jsme stačili, ale dnes se nám zkrátka nedařilo,“ dodal Andy Wallace.

Celkové třetí místo získala posádka vozu Chevrolet Corvette Fellows a O'Connell, kteří zároveň vyhráli i třídu GTS před svými týmovými kolegy Gavinem a Berettou.

Překvapením skončil závod nejslabší třídy GT. Ve svém teprve druhém závodě si připsali třídové vítězství van Overbeek a Law, kteří pilotovali Porsche 911 GT3 RSR letos debutujícího týmu Flying Lizard Motorsports. Až druhé místo zbylo pro favorizovanou stáj Alex Job Racing.