Vozy Saleen dominovaly včerejší kvalifikaci

Daniel Šupa, 16. května 2004, 15:59 Google+

V prvních třech řadách startují 4 americké vozy Saleen S7, které doplnila dvě Ferrari.

Konrad/Lechner/Seiler

Konrad/Lechner/Seiler | foto: DPPI / FIA GT

Walter Lechner zajel při sobotní kvalifikaci na 4. závod letošního šampionátu na německém Hockenheimringu nejrychlejší čas. Žlutý vůz stáje Konrad Motorsport tak bude stát při dnešním odpoledním závodě na nejvýhodnější pozici na startu.

V první řadě ho doplní vítězové předchozího podniku v Magny-Cours Alzen/Bartels se stejným vozem, ale jiné stáje. Dvojice hájí barvy týmu Vitaphone Racing.

Jméno Lechner je zastoupeno i ve druhé řadě roštu, když třetí nejrychlejší vůz Ferrari F575 Maranello řídí s Wendlingerem a Wolfem i bratr Waltera Robert. Čtvrtý čas zajel Matteo Bobbi a úřadující tým BMS Scuderia Italia tak doplní třetí Ferrari svým F550 Maranello na čtvrté startovní pozici.

Vedoucí dvojici letošního ročníku Cappellari/Gollin se vůbec nedařilo a závod budou rozjíždět až z 12. pozice. Jen o dvě místa lepší byla hvězda továrního týmu Lister Racing uplynulých let Jamie Campbell-Walter s kolegou Jamie Derbyshirem a vozem Lister Storm soukromé stáje Creation Motorsport.

Ve třídě N-GT byla nejrychlejší dvě Porsche stáje Freisinger Porsche. Ortelli/Collard byli tentokrát úspěšnější týmových kolegů Maassena s Luhrem.

Český tým Jana Vonky výrazně přidal ve druhé kvalifikaci a na předposlední vůz Porsche posádky Castro/Premoli/Barbaro ztratil necelou vteřinu. Startovat bude ze 23. místa.