V Německu vítězí Španěl Pedrosa

iMotorSport.cz / mediafax, 19. července 2010, 00:56 Google+

SACHSENRING, ZÁVOD; Španělský závodník Dani Pedrosa vyhrál v neděli Velkou cenu Německa silničních motocyklů ve třídě MotoGP, druhý skončil jeho krajan Jorge Lorenzo a třetí příčku bral Australan Casey Stoner.

371

Závod byl v devátém kole přerušen po havárií tří motocyklů. Nehoda se přihodila, když Randy de Puniet na Hondě upadl ve čtvrté zatáčce, do jeho motorky narazili Alvaro Bautista na Suzuki a Aleix Espargaro na Ducati, oba šli také k zemi, Punietův stroj vzápětí vzplál.

De Punieta, který upadl už v kvalifikaci, odnesli na nosítkách, lékařskou pomoc potřeboval také Espargaro. Všichni tři jezdci však byli při vědomí. Před nehodou vedl těsně Jorge Lorenzo před Danim Pedrosou a Casey Stonerem, Valentino Rossi útočil na čtvrtého Andreu Doviziosa.

Závod byl po půlhodinové přestávce znovu odstartován, do vedení se dostal Dani Pedrosa před Jorge Lerenzem. O třetí místo stále sváděli boj Australan Stoner a Ital Rossi, jenž se vrátil k závodění po šestitýdenní pauze způsobené zlomeninou nohy. Nakonec ze souboje o bronz vyšel jako vítěz Stoner, když se před Rossiho dostal v posledním kole.

Velká cena Německa silničních motocyklů (Sachsenring):
MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 28:50,476, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) +3,355, 3. Stoner (Aust./Ducati) +5,257, 4. Rossi (It./Yamaha) +5,623, 5. Dovizioso (It./Honda) +17,158, 6. Simoncelli (It./Honda) +17,757, 7. Hayden (USA/Ducati) +17,935, 8. Spies (USA/Yamaha) +20,957.

Průběžný stav MS po Velké ceně Německa:
MotoGP: Lorenzo (Šp./Yamaha) 185 bodů, 2. Pedrosa (Šp./Honda) 138, 3. Dovizioso (It./Honda) 102, 4. Stoner (Austr./Ducati) 83, 5. Hayden (USA/Ducati) 78, 6. Rossi (It./Yamaha) 74, 7. De Puniet (Fr./Honda) 69, 8. Spies (USA/Yamaha) 67.