Homestead 1. den: Jezdci týmu Penske v čele testů

ar1, 18. února 2003, 15:07 Google+

Jezdci týmu Penske Team Gil de Ferran a Helio Castroneves se udávali tempo startovnímu poli v prvním dni testů, které se odehrávají od včerejška (pondělí) na ovále Homestead-Miami Speedway.

Dvojnásobný šampion seriálu CART de Ferran zajel své nejrychlejší kolo za 26,2440 sekund při průměrné rychlosti 205,761 mil/hod s vozem Dallara s motorem Toyota. První den byl třikrát přerušen pro déšť.

“Byl to dobrý den pro náš tým“, řekl de Ferran. “Bohužel, trochu pršelo, ale moc nás to neovlivnilo“. “Měli jsme možnost pracovat na nastavení mokrém, tak suchém pro kvalifikaci i závod“. “I když jsme byli rychlí, nejsem ještě na 100 % spokojený“, doplnil de Ferran. “Vůz musíme ještě zdokonalit jak pro kvalifikace, tak pro závod“. “Je hezké vidět, že jsme rychlí“.

Helio Castroneves zajel druhý nejlepší čas s hodnotou 26.3021sekund, a to v dopoledních hodinách. Dopolední test začal se 70 minutovým zpožděním, které bylo způsobeno nevhodnými podmínkami na trati. “Chystám se zde 2. března 2003 na to, že bych mohl své konkurenty porazit, alespoň doufám“, doplnil Castroneves.

Třetí skončil Michael Andretti s časem 26,3612 sekund, ale za překvapení dne je považován Roger Yasugawa, který skončil čtvrtý s časem 26,5158 sekund. Oba používají motor Honda.

Devatenáct jezdců testovalo na 1,5 míle dlouhém oválu v Homesteadu, kde se pojede 2. března první podnik nového ročníku IndyCar IRL v Toyota Indy 300.