Lola International Ltd. jmenovala hlavního inženýra

Daniel Šupa, 7. ledna 2003, 10:55 Google+

Julian Cooper byl jmenován novým hlavním inženýrem britské společnosti nesoucí slavné jméno motoristických dějin. Účastnila se méně či více úspěšně prakticky ve všech okruhových seriálech včetně Formule 1 a vytrvalostních závodů.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Cooper se pohybuje ve sportovním prostředí již 16 let, začátek jeho kariéry proběhl u společnosti Cosworth. Tak se dostal i do Formule 1, kde spolupracoval v polovině 90tých let v týmu Benetton s Johnem Barnardem a Ross Brawnem. Po přestupu k Lole International Ltd. byl členem týmu při neúspěšném návratu týmu Lola do Formule 1 v roce 1997. Poté, co byl projekt zrušen, angažoval se v britském poháru cestovních vozů a následně přešel do Spojených států amerických, kde se v minulých letech podílel na projektu sportovního vozu Saleen pro seriál ALMS. Lola se poslední dobou věnuje stavbě závodních podvozků mimo jiné právě i pro seriál ALMS, ze kterého je náš snímek.

Hlavním úkolem navrátivšího se Coopera bude dohled nad úspěšným projektem Formule 3 v roce 2003 a jak sdělil generální ředitel společnosti Rupert Manwaring, bude dohlížet nad novými a vzrušujícími projekty.
Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Lola International Ltd. jmenovala hlavního inženýra

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Další články

Aktuálně

reklama

Doporučujeme

Roberto Moreno se po roce opět vrací - anotační foto

Roberto Moreno se po roce opět vrací

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud